72. Berlin Sinema Şenliği’nin heyet lideri M. Night Shyamalan

Hatiram

New member
“Altıncı His”, “Ölümsüz”, “Parçalanmış” ve “Zamanda Tutsak” üzere sinemaların direktörü M. Night Shyamalan, önümüzdeki yıl 10 Şubat – 20 Şubat 2022 tarihleri içinde düzenlenecek olan 72. Berlin Sinema Şenliği’nin memleketler arası heyet lideri olarak bakılırsav yapacak.

Beyazperde’nin haberine bakılırsa, Berlinale sanat direktörü Carlo Chatrian, “M. Night Shyamalan’ın heyet lideri olarak bakılırsav yapma davetimizi kabul etmesinden onur duyuyoruz. Shyamalan, ABD sinema bölümünde eşsiz bir figür, vizyonuna sadık kalan bir sinema imalcisi. Seçimimizde aradığımız şey de kişinin mefkuresine olan bu dürüstlüktür” sözlerini kullandı.

Shyamalan ise, “Hollywood sistemi ortasında her vakit bağımsız bir sinema imalcisi üzere hissettim. Sesimizi tanımlayan, tam olarak içimizdeki farklı ve alışılmışın haricinde olan şeylerdir. Bunları kendimde sürdürmeye ve sanatımda bu istikametleri korumak için diğerlerini neşelendirmeye çalıştım. Berlinale’in bir kesimi olmamın istenmesi benim için epey manalı. Bir sinema imalcisi için en yüksek yetkiyi temsil eder. Kıssa anlatımında dünyanın en âlâ yeteneklerini desteklemek ve kutlamak, keyifli bir biçimde kabul ettiğim bir hediye” dedi.

72. Berlin Sinema Şenliği’nin öbür heyet üyeleri ve yarış sinemaları çabucak hemen aşikâr değil. Açıklamaların bu yılın sonunda yapılması bekleniyor.