Aciz kelimesinin eş anlamlısı nedir ?

iclal

Global Mod
Global Mod
Aciz Eş Anlamlıları

Aciz kelimesi, aşağıdaki eş anlamlı kelimelerle ifade edilebilir: zayıf, küçük, güçsüz, çaresiz, düşkün, çaresiz, kudreti olmayan, çıplak, savunmasız, bağışıksız, perişan, zavallı, çaresiz, yardımsız ve mağdur.

Acizlik, bir kişinin çevresel ve kişisel durumlar nedeniyle, fiziksel, psikolojik ve ahlaki olarak yardıma muhtaç olması durumudur. Bu durumun üzerine, kişinin farkında olmadan, çevresindeki insanlar tarafından değersiz ve aşağılanmış hissetmesi de mümkündür. Psikolojik olarak, acizlik duygusu kişinin kendine güvenini kaybetmesi, özgüvenini düşürmesi ve çevresindeki insanlara güvensizlik hissetmesi gibi duygusal durumların ortaya çıkmasına neden olur.

Acizlik, bir kişinin çevresindeki insanlara yardım etme isteğini kaybetmesine veya çevresindeki insanlara istediği yardımı vermekte zorlanmasına neden olabilir. Bunun sonucunda, kişinin çevresindeki insanlara yardım etme gücü veya çevresindeki insanlara yardım etme isteği ortadan kalkacaktır.

Acizlik, kişinin içinde bulunduğu çevresel ve kişisel durumlarının sonucu olarak ortaya çıkar. Bu nedenle, acizlik duygusunu ortadan kaldırmak için kişinin çevresindeki ve kişisel durumlarının değişmesi gerekir. Kişinin çevresindeki insanlara daha fazla saygı ve ilgi göstermesi, onlara yardım etmesi, kişisel durumunu pozitif bir şekilde değiştirmesi ve çevresindeki insanlara daha fazla güven duyması gibi etkenler, acizlik duygusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.