Almanya’dan geldi! Ağrılarına şifayı osteopati tekniğinde buldu

Erdek

New member
Ağrılarının osteopati uygulaması daha sonrası son bulduğunu söyleyen Ayşe Sülkü, “Birkaç yıldan bu yana, ağrılarım ötürüsıyla hareket edemez durumdaydım. Almanya’dan geldiğimde ağrılarım için birfazlaca polikliniğe başvurdum, lakin ağır ağrıkesiciler kullanmama karşın ağrılarım bir türlü geçmiyordu. Osteopatiyi araştırdım ve denemek istedim. Mehmet Ali Bey’in uyguladığı tedavi usulüyle birinci seansta bile epey rahatladım. Osteopatinin başarılı kararı, beni fazlaca memnun etti. Mehmet Ali Bey’e fazlaca teşekkür ederim” dedi.

OSTEOPATİ ELLE UYGULANIYOR

Osteopatinin ağrılar üzerinde tesirli bir prosedür olduğunu belirten Fizyoterapist Osteopat Mehmet Ali Yılmaz, “Oturup kalkarken; kürek kemiğine ve başına gerçek yansıyan ağrılar niçiniyle bize başvuran hastamızda tespit ettiğimiz mekanik kitlenmelerden dolayı, ayak parmağından, kafatasına kadar kıymetlendirme yapıp osteopati tekniğini uygulayarak, rahatlamasını sağladık. Hastanın geçmişte yaşadığı travmalar, bilhassa trafik kazası hikayesi, doğum esnasında pöç kırığının oluşması ve bacak kırığı hikayesinden daha sonra, bunun mekaniğe yansımasını tek tek değerlendirdik. Bu bölgedeki kısıtlı bulduğumuz irtibatlı yapıları yumuşak tekniklerle gevşettik. Hasta birinci seansta bile farkı görmüş oldu. Osteopati, elle uygulanan bütüncül bir yaklaşımdır. İlgili uzman tabiplerimiz tarafınca ameliyat düzeyine gelmediği belirlenen hastalarımızın ağrılarının, azaltılması ya da giderilmesinde osteopatiyi öneriyoruz” dedi.

MANUEL TERAPİ AĞRILARA SON VEREBİLİR

Osteopatinin; kas ve iskelet sistemi hastalıkları başta olmak üzere, biroldukca rahatsızlıklarda uygulandığını tabir eden Mehmet Ali Yılmaz, “Osteopati; yalnızca elle uygulanabilen, anatomiyi, fizyolojiyi ve biyomekaniği temel alan bütüncül bir tedavi yoludur. Osteopatinin emeli; hareket kısıtlılığını tespit edip özgürleştirerek, olağan dolanımı sağlayıp, bedenin kendi kendine güzelleşme potansiyelini açığa çıkarmaktır. Şayet bedenin rastgele bir bölgesinde hareket kısıtlılığı varsa, beden adaptasyon olarak hareket kabiliyeti daha az olan farklı bir noktaya yüklenmek zorunda kalır. Bu yüklenme kararında; ağrı, sızı, kas spazmı üzere durumlardan dolayı hasta, soğuk uygulama, ağrı kesici, kas gevşetici üzere yollara başvurabilir. Lakin ağrının temel kaynağı olan hareket kısıtlılığı giderilmediği için de hasta, ağrıyı tekrar yeniden yaşayabilir ve bu durum senelerca sürebilir. Osteopat olarak, organlarla hareket sistemi içindeki bağlantıyı, baş ve kuyruk sokumu içindeki hareket kabiliyetini, dolanım sistemini göz önünde bulundurarak, ağrıya asıl sebep olan hareket kısıtlılığını tespit edip çözerek, kişinin sağlıklı düzgünleşmesini hedefleriz. Osteopatinin tedavi mühleti, hastalığın boyutuna göre değişmekle birlikte, tek seans da olabildiği üzere, ortalama dört-beş seansa kadar sürebilmektedir” açıklamasında bulundu.