‘Altılı masada gerginlik’ savlarına karşılık Kemal Kılıçdaroğlu’dan karşılık: ‘Fikir ayrılığı var ama!’

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’le yaptığı baş başa görüşmeye ait konuştu. İktidarın seçim öncesi deklare ettiğı EYT düzenlemesini pahalandıran Kılıçdaroğlu, “Erdoğan artık seçimi kaybedeceğini fark ediyor” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtladı, özetle şunları söylemiş oldu:

6’lı masa devam edecek mi?: Hiç tasa etmeyin, 6’lı masa kararlılıkla, azimlilikle yoluna devam edecek. elbette farklı düşünüyoruz lakin sonunda uzlaşıyoruz.

Akşener ile görüşmesi: Bir kırgınlık yok, ne kırgınlık var ne öteki bir şey var. Ben bir gün evvel de Temel Bey’e gittim. Bu görüşmeyi doğal karşılamak gerek. İttifak oluşturduysanız ortak bir telaffuz geliştirirsiniz, biz de bunu yapmaya çalıyoruz. Sıcak hoş bir sohbetti.

Erken seçim: 6 Nisan’a kadar yaparsanız erken olur, daha sonrasındası olmaz. bu biçimde isterseniz Meclis’i fesheder, seçimi yaparsınız.

Cumhurbaşkanı adayı kim?: Çoklu adayı hiç konuşmadık. Altı önder niteliklerini belirlediği bir adayı seçecek. Altı başkana itimadın. “Yok efendim hengame ettiler” falan. Bunların hepsi öykü. Biz bu ülkeye demokrasiyi, adaleti getireceğiz

Aday masadan mı çıkar? Karar verilirse olur. Altı başkandan biri olursa masadaki tüm görüşleri bilen birisi olur. Tahminen artısı da olabilir. Altı önderden birisi olursa partiden istifa eder mi? O mevzu da görüşülmedi.

İmamoğlu’na verilen ceza: Ekrem İmamoğlu büyük lokmadır, boğazınıza takılır. Seçimle gelen, seçimle gitmeli. Seçimle gelen atanmış yargıçla giderse onun ismi darbedir.

Soylu’nun tezleri: Fotoroman Süleyman da “Ekrem Beyefendi beni aradı, bilmem ne dedi” diyor. Bir insan paçavra olarak yerde sürünse bile bu kadar palavra söylememeli. Onun için biz buna fotoroman diyoruz.

Çataklı savları: FETÖ’nün bir numaralı adamı aslına bakarsan Saray’da oturuyor. Olay bir kişinin ötesinde. Bir ipte iki cambaz oynuyordu. Biri düştü, ötekini de 6’lı masa indirecek.

EYT düzenlemesi: Erdoğan artık seçimi kaybedeceği fark ediyor. Ona daha fazlaca şey yaptıracağım. Devletin nasıl yönetileceğini, sıkıntıların ne olduğunu bilmiyor. Benden öğreniyor.

RESTORANA ‘CHP’ CEZASI

Kılıçdaroğlu’nun Kayseri ziyareti sırasında yemek yediği restorana “sigara” sebebi öne sürülerek 10 gün kapatma cezası verildi. İşletme sahibi Sinan Yavuz, verilen cezaya reaksiyon gösterdi. Geçen günlerde milletvekilliği aday adaylığı için bakılırsavinden istifa eden eski CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Özer, “Kapatmanın ziyaretle ilgili olduğunu çok güzel biliyoruz” açıklamasını yaptı.