Angelina Jolie: Gençler bana ilham veriyor

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
ABD’li oyuncu Angelina Jolie, Milletlerarası Af Örgütü ve avukat Geraldine Van Bueren’in iş birliğiyle çocuklar ve gençlerin haklarını öğrenmeleri hedefiyle hazırlanan kitap için imza günü düzenlendi.

INSTAGRAM’DAN PAYLAŞTI

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Yeterli Niyet Elçisi olan 46 yaşındaki yıldız, Los Angeles’taki imza gününde çekilen fotoğrafları Instagram’da paylaştı.

Kitabın bildirisini açıklayan ve genç aktivistleri öven Jolie “Dünyanın dört bir yanından insan hakları uğraşının ön saflarında yer alan ergenlerden hayli ilham alıyorum. Çevreyi korumaktan eşitsizlik ve ayrımcılıkla çabaya kadar, yetişkinlerin yapması gereken işi yapmak için adım atıyorlar. Ve global olarak mülteci kamplarında ve çatışma bölgelerinde, çocuklar bu makûs kararların sonuçlarının yükünü taşıyor” diye yazdı.

Uzun vakittir insan hakları savunucusu, Milletlerarası Af Örgütü ve insan hakları avukatı Geraldine Van Bueren ile ortaklaşa yazılan kitap hakkında birkaç gençlik hakları aktivistinin danıştığını da söylemiş oldu.

“HAKLARI İÇİN SAVAŞAN ÇOCUKLAR İÇİN”

Jolie “Çocuklar ve gençler, sesini yükseltecek güce, bilgiye ve güce sahip olduklarında, hem gençlerin birebir vakitte yetişkinlerin hayatlarını değiştirebilirler ve daha eşit haklara sahip bir topluma ulaşmaya yardımcı olabilirler. Yeni kitabımızın iletisi budur. Dünyanın dört bir yanındaki genç aktivistlere danışılarak yazılan sayfalar, global olarak hakları için savaşan biroldukca genç insan içindir” dedi.

Hollywood yıldızı “Her gencin görüşlerini tabir etme ve barışçıl protestolara katılma hakkı vardır. Fakat bu bir insan hakkı bulunmasına karşın, global çapta protesto yürüyüşleri çoklukla devletin kısıtlayıcı yahut şiddetli reaksiyonlarına yol açar. Kitap, kendinizi inançta tutmak için atmanız gereken birtakım temel adımlar da dahil olmak üzere söz özgürlüğü hakkınızı nasıl talep edeceğinizi anlatıyor” diye yazdı.

Hawkeye’dan yeni fragman