Antonio Banderas: Kalp krizi başıma gelen en düzgün şeylerden bir tanesiydi

Hatiram

New member
Oyuncu Antonio Banderas, 2017 yılında geçirdiği kalp krizinin hayatındaki değerli şeylere bir daha öncelik vermesine yardımcı olduğunu söylemiş oldu.

Page Six’e konuşan 62 yaşındaki oyuncu, “Kalp krizi muhtemelen başıma gelen en âlâ şeylerden bir tanesiydi zira kıymetsiz şeyler hakkında her gün tasa duyuyordum. Öleceksem bunlar için niye endişeleneyim diye düşündüm” dedi ve şunları ekledi:

“Bir gün öleceğimi her vakit biliyordum lakin artık eminim.”

Ocak 2017’de kalp krizi geçiren aktör, uzun müddettir bir arada olduğu Nicole Kimpel’in süratli tepki alarak kendisine asprin verdiğini ve ömrünü kurtardığını söylemişti.

Aynı yıl mart ayında kalp krizi hakkında konuşan Banderas, koroner arterlerine üç stent takıldığı bir operasyon geçirmiş ve krizin bedeninde önemli bir hasara niye olmadığını belirtmişti. Oscar adayı oyuncu, ömründe makus anlar yaşadığını lakin “doğası gereği fazlaca olumlu bir insan” olduğu için bu anların uzun sürmediğini paylaştı. banderas, ” Depresyonlarım beş dakika sürer, çabucak toparlanırım” dedi.

Aktör, sıhhat meselelerinin akabinde artık yalnızca kızı Stella’ya, arkadaşlarına, ailesine ve oyunculuğa öncelik verdiğini söylemiş oldu ve “Önceden kıymetli olduğunu düşündüğüm lakin aslında pek de değerli olmayan şeylerden uzaklaştım” sözlerini kullandı.

Banderas en son birincisi 2011’de çıkan Çizmeli Kedi’nin (Puss in Boots) devam sineması “Çizmeli Kedi: Son Dilek”te (Puss in Boots: Last Wish) Çizmeli Kedi karakterini bir daha seslendirdi. Sinema, 27 Ocak 2023’te vizyona girecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)