Apple, IOS 15 güncellemesini yayınladı! 2015’te çıkan 6S de yararlanabilecek

kunteper

Global Mod
Global Mod
Teknoloji devi Apple, yeni periyoda kuvvetli girmek ismine arka arda çalışmalara devam ediyor. Ünlü teknoloji şirketi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği iPhone 13 lansmanının akabinde bugün de iOS 15 işletim sistemini tanıttı. Güncellemenin hangi telefonlarına yansıyacağı da merak edilmeye başlandı.

TÜRKİYE’DE AKŞAM SAATLERİNDE YAYINLANDI

Apple kullanıcıları, yesyeni işletim sisteminin kendilerine ulaşması için artık dakikaları sayıyorlardı. Şirket, genelde işletim sistemi güncellemelerini Pasifik saatine bakılırsa 10.00’da yayınlıyordu. Bu da ülkelerin kendi lokal saatlerine nazaran farklı anlarda iOS ve öbür işletim sisteminin güncellemelerini almalarına yol açıyordu. Bu niçinle güncelleme, Türkiye’de lakin akşam saatlerinde yayınlandı.

ŞU ANDA GEÇİŞ YAPABİLİYORLAR

Apple’ın haziran ayında düzenlediği WWDC 2021 etkinliğinde tanıttığı iOS 15, Türkiye saati ile 20.00’de yayınlandı. bu biçimdelikle kullanıcılar, bu akşam prestijiyle Apple’ın yeni işletim sistemlerini akıllı telefonlarına, tabletlerine ve akıllı saatlerine yükleme imkanı yakalamaya başladı. Ayrıyeten tüm modeller, güncellemeyi birebir anda aldı. Yani desteklenen iPhone modellerinin tamamı, saat 20:00 prestijiyle iOS 15’e geçiş yapabilme imkanına sahip oldu.

6 YIL EVVELKİ MODEL DE YARARLANABİLECEK

Apple’nin güncelleme sonucunda en dikkat çeken ayrıntı ise Iphone 6S’le ilgili alınan karar oldu. 2015 yılında kullanılmaya başlanan telefonun piyasaya çıkmasının üzerinden 6 yıl geçmesine karşın güncelleme alması şaşırttı.

iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8 hangi aygıtlara yüklenebilecek? İşte tüm modeller:

• iOS 15 alacak iPhone modelleri
  • iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 ve iPhone 12 küçük
  • iPhone SE? (2020)
  • iPhone 11
  • iPhone 11? Pro ve iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS ve iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
  • iPhone SE (2016)