Başçı’dan ‘iki bakan’ tezi: 18 gazeteciyi bir ortaya getirdiler, İstinye’de bir yalı tuttular

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Abdullah Başcı, Konya’nın mahallî televizyonu Kanal 42′de konuk olduğu “Muhammed OKUR ile Reaksiyon” programında çarpıcı savlarda bulundu.

Okur’un hükümet sistemi öncesi ile alakalı sorusu üzerine Başcı, partisinin genel lideri Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu periyoda değinerek AKP içerisinde yer alan ve ‘Pelikan’ diye anılan takımla ilgili isim vermeden şu iddiayı lisana getirdi:

“Daha genel liderimiz yeni başbakan olmuştu ve Ulaştırma Bakanını vazifeden aldı, diğer birini atadı. Orada büyük rahatsızlıklar oluştu. İki tane bakan bir ortaya gelerek hem sol, hem sağ, hem FETÖ tıpkı vakitte ateist kısımdan 18 gazeteciyi bir ortaya getirdiler ve İstinye’de bir yalı tuttular. Yalının başına da bir hanımefendiyi koydular, bu gazetecilerin hedefi Ahmet Davutoğlu’nu yıpratmak, palavra haber yapmak ve onu başbakanlıktan etmek. Diyeceksiniz ki bunu nereden biliyorsunuz? O iki bakanın isimlerini zikretmek istemiyorum. İçlerinden Fırat Erez denen bir şahıs, bir sene daha sonra ayrıldı ve çabucak sonrasında bunları Twitter sayfasından ağır bir biçimde anlattı. ‘Çuvallarla para geliyordu oraya, biz de palavra haberler yapıyorduk hoş paraslar alıyorduk, Davutoğlu’ndan özür diliyorum’ dedi. O süreçte o denli palavra haberler yaptılar ki, hala hatırladığımız o yakışıksız haberlerin birçoklarını oralarda hazırladılar. Genel liderimiz daha yeni başbakan olmuştu o süreçte. Bu ezalar sonrasındasında 4 bakanın ulu divana gitmesi ile devam etti. çabucak sonrasında da 5 müteahhitin devletten ihale almasıyla devam etti.” dedi.

Başcı, son olarak sözkonusu 2 bakanın “gorevine devam etmediklerini” söz etti.

“ERDOĞAN MAL BEYANINA KARŞI ÇIKTI: BEN TEŞKİLATÇI BULAMAM!”

Gazeteci Muhammed Okur’un, AKP’den kopuş süreci ile ilgili sorusu üzerine Başcı şöyleki karşılık verdi:

“1 Kasım seçimlerinde milletvekili olduk, parlamentoya gittik ve kelam verdik. Yeminden belirli bir vakit daha sonra genel liderimiz Ahmet Davutoğlu Beyefendi bu biçimde başbakandı, 316 vekili aldı genel merkeze götürdü. Orada karşımıza geçti bir buçuk saat süren bir konuşma yaptı. Konuşmasında şunu lisana getirdi. Arkadaşlar partinin içerisinde ağır yolsuzluk söylentileri var. Hatırlayın, seçimlerdilk evvel 17-25 Aralık süreci yaşanmıştı ayakkabı kutuları vs. bu biçimde berbat hadiseler cereyan etti. Bunun kökünü kazıyıp atacağım partiden dedi. 3 tane yasa çıkarıyorum dedi. Maddelerden birisi siyasi etik yasası, birisi imar yasası başkası ise yolsuzluk yasası. ondan sonrasında 1,5 saat konuştu. Konuşmasının akabinde dedi ki tüm milletvekilleri her sene mal beyanında bulunacak. Malında artış gördüğüm vekilleri hesaba çekeceğim. Bir kurul oluşturdum, kurul da bunu takip edecek dedi. Parlamento para kazanma yeri değil, halka hizmet etme yeri herkes kendine çeki sistem versin dedi. ondan sonrasında, toplantı bitti… Biz yeni vekiliz birden fazla bizi tanımıyor, fakat eski vekillerden bir kısmı Hoca’ma hakaretler etti. ‘Nereden geldi bu adam, neyin nesi gayesi nedir’ diye… Bir gün daha sonra da cumhurbaşkanı Davutoğlu’nu aradı ve dedi ki, ‘sen bunlar yapmaya kalkarsan ben teşkilat mensubu bulamam’ ilçe lideri bulamam’” kelamlarını paylaştı.