Becerikli İpek’in duygusal anları: Annemin cenazesine gidemedim…

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ünlü oyuncu Becerikli İpek, evvelki akşam Cihangir’de arkadaşlarıyla görüntülendi. Basın mensuplarına konuşan İpek, “Mahir Beyefendi projeler var mı?” sorusuna “Güldür Güldür devam ediyor. Bir de Ankara’da da tiyatro var, gidip geliyorum. Her hafta Ankara’ya git, oyna, geri gel, Güldür Güldür’ü çek… Bu sene fazlaca ağır geçti benim için” karşılığını verdi.

‘ANNECİĞİM HAYATINI KAYBETTİ, GİDEMEDİM’

Muhabirlerin “Mahir Beyefendi sizin için epeyce buruk bir bayram, annenizi pandemide kaybettiniz. Acınız epeyce büyük” cümlesi üzerine birden susan Becerikli İpek’in gözleri doldu.

Bir yıl evvel koronavirüse yakalanan annesi Naciye İpek hayatını yitiren 50 yaşındaki oyuncu, ağlamamak için kendini sıkıntı tutarken, şunları söylemiş oldu:

“Sağlık Bakanlığı sayılar açıklıyor, ‘Aa şu kadar insan vefat etmiş’ diyorsunuz. daha sonra bir bakıyorsun bu istatistik ortasında sen de varsın, senin bir parçan da var. ’80 milyonun ortasında beni mi bulacak canım?’ dersin ve bulur. İstanbul’da müspet olmuştum, anneciğim Ankara’da fakat birebir devirde olduk. Anneciğim hayatını kaybetti ve ben gidemedim zira karantinadaydım. Dehşetli günler yaşadık. Yalnızca benim için değil, bütün Türkiye bu dehşetli günleri yaşadı. Bir aileden 4-5 kişinin ömrünü kaybettiği oldu. Çok ağır bir şey. Aslında bunları epeyce çabuk unutmamak lazım, lakin maalesef hafızası zayıf bir toplumuz. ‘Bitti’ deyince her şey bitti oluyor. Bu manada Avrupalılar bize nazaran daha önlemli ve geçmişten ders çıkarıyorlar. Bu yaşananları unutmamamız lazım. Kaybımız hayli, asla unutmamamız lazım.”