Bence Haksızsın Mavisinden, Maaş Yetmiyor Kahverengine hayatımızın Tüm Renkleri İle Pandetone!

Mercedesx

New member
Eğer toplumsal medya kullanıyorsanız karşınıza kesinlikle bir defa bile olsa çıkmış bir sayfadan bahsedeceğiz artık size. Aslında yola çıkma mantığı ‘Pantone Colour Formula Guide’ yani ve 2058 renk içeren bir katalog olan Pantone’den geliyor. Bu katalog her yıl yılın rengini seçiyor bildiğiniz üzere. Lakin biz size ‘pan.detone’ sayfasından bahsedeceğiz. Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan’ın fikriyle ortaya çıkan Pan.detone sayfası, hayatımızın renklerini gösteriyor. Gelin daima birlikte bakalım siz hangi renksiniz.
😂

yaşamınızın hangi renklerden oluştuğunu görmeniz için fevkalade bir sayfa Pan.detone. esasen kendilerine “Türkiye’nin renk arşivi” diyorlar. Gelin bir arada bakalım ömrümüzde hangi renkler varmış…

Bence Haksızsın Mavisi: Hayattaki genel modumu yakaladığım bir renk bu benim. Allah aşkına bir de oturup dinleyecek miyiz? Haksızsınız işte…

Her Şeyi Bıraktım Beji: Biraz kızıl biraz mavi nasıl yalnızlığın asil rengiyse, bu bej de depresyonu anlatıyor işte. Sevap işleyerek bitirmek isteyenler takipleşiyor.

Yemek Yer Yatarım Mavisi: Bu düzeye kaç yaşında ulaştınız? ömrümde daha mantıklı tespitler görmemiş olabilirim bu ortada.

Bir Ortaya Gelmek İstemiyorum Mavisi: Mesai günüme “happy hour” koymuşlar rengi bu. Nereden biliyorsun diye sormayın, bir arkadaşım söylemiş oldu.

Işık Hoş Sarısı: Instagram storyleri gezerken hepimizin iç sesi bu sarı. Kendimiz yaparken hiç bu biçimde hissetmiyoruz lakin oburu olunca sinirleniyoruz niye sanki…

Maaş Yetmiyor Kahverengi: Maaş yatalı kaç gün oldu? Ay sonuna kaç gün var? Bu mu hak ettiğimiz hayat Reyhan?

Bir His Var Yeşili: Hayır bizim altıncı hissimiz güçlü diyoruz size. Başımızda kurmadık, bir his var içimizde. her neyse umarım varsayım ettiğiniz şey çıkmaz…

Motivasyon Düzeyim Kahverengi: Terapistimle konuşmamın ekranlara yansıyan imajları mi bu arkadaşlar. Dayanılmaz bir kahverengi…

Bana Akıllı Göster Kırmızısı: Toplumsal medyaya ne vakit girsek bu kırmızıya bürünüyoruz. Unutmayın, her şey olabilirsiniz, fakat rezil asla!

Son Devirde Ben Yeşili: Arkadaşlarımla haftalık görüşmemi yaparken bu yeşili giyip gidiyorum. Herkes derbeder, daima biz bizeydik aslına bakarsan de…
🙁

Pozitif Güç Grisi: 777’ciler neredesiniz, gün sizin gününüz! Manifesting yaparken tütsümden çıkan dumanın grisi bu işte.

Nanay Kırmızısı: Ay bu görüntüye yorum bile yapamıyorum, dayanılmaz bir potpuri! Donatttt!
🧿
😂

Söyleyemem Pembesi: Manitadan ayrıldıktan daha sonra pespembe giyinip girdiğim ortamdaki sohbetler bunlar. Söyleyemeyiz arkadaşlar zorlamayın…

Hayata Tutunma Düzeyim Mavisi: KPSS çıkışı hızımızın aldığı renk ve arayan soranlara minnetimiz, akabinde hürmet duruşu. Kurşun yedik ölmedik, şarampole yuvarlandık ölmedik, bize daha bir şey olmaz.

Cehennemin Tabanı Turuncusu: Daha bir kızılımsı bu turuncu, ateşten dolayı herbiçimde. Bayıldığımız renkler.

Sohbet Sarmadı Mavisi: Arkadaş zoruyla gittiğim birinci buluşmada hangi rengi giydiğim ektedir.

her insanın hayatına Kimse Karışamaz: Şöyyyyle rengarenk bitirelim serimizi. Çok âlâ oldu, fazlaca da hoş oldu. Rengarenk insanlarız hepimiz.

Hangi renk olduğu fazlaca aşikâr. Sonsuzluk yolunda Ulu Lider Atatürk’ün renklerini temsil eden tüm gençlerimiz ismine; sevgi, hürmet ve minnetle…

Siz hangi renksiniz? Yorumlarda buluşalım!
👇
😂