Bergen sineması sanatçıyı öldüren eşinin yaşadığı Kozan’da gösterime girmeyecek: Belediyeden savlara açıklama

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Kozan’da yaşayan Halis Hür tarafınca öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ve uzun müddettir merakla beklenen ‘Bergen’ sineması, izleyiciyle buluştu.

Sinemanın Kozan ilçesinde de vizyona girdiği lakin daha sonradan kaldırıldığı tezleri ise Belediye Lideri Kazım Özgan tarafınca yalanlandı.

Sinemanın ilçede çabucak hemen vizyona girmediğini lakin sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyleyen Kazım Özgan, Bergen sinemasının şiddet içerdiğini bu niçinle yayınlanmasına müsaade vermeyeceğini söz etti.

Argümanlara yanıt veren Özgan, “Sinemada bizim bir stratejimiz var. örneğin kırsal bölgelerimizde 180 çocuğumuzu aldık, Eren Bülbül’ün ömrünü mevzu alan sineması izlettik. Gençlerimize yönelik toplumsal Hürkuş üzere sinemalar getiriyoruz. Birinci gayemiz ticaret değil. Birinci emelimiz gençlerimize vizyon vermek. Biz köy okullarımızdan fiyat almıyoruz. Ben Bergen’i yeni öğrendim. Bir gün evvel husus ne dedim, sinemayla ilgilenenler öyküsünü anlattılar. Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niçin çocuklarıma anlattırayım. Niçin onlar bunu dikkate alsınlar. İsterse oradan milyonlar kazanayım ben istemem. Öğrenmelerini gerçek bulmam. İlçede bu biçimde bir sinema yayınlanmayacak” diye konuştu.

‘ÇEVİK KUVVET SAVLARI YALAN’

Sinemanın Kozan ilçesinde vizyona girmediğini hatırlatan Özgan, kelamlarına şöyleki devam etti: “Çevik kuvvet gelip sinemayı kapattığı tarafta argümanlar ortaya atıldı. Büsbütün asparagas. Sinema vizyona girmedi ki, çevik kuvvet gelsin. Beni arayanlara ‘Öyle uygun görülmüş’ dedim. Bunun altına ne aranıyor bilmiyorum. yıllar evvel yaşanmış bir öykü, herbiçimde hukuk gerekeni yapmış. Bunun reklamını mı yapıyorlar sanki, daha fazlaca izlensin diye. Benim kimseden çekinecek halim yok. Allah’tan öbür kimseden çekinmem, korkmam. Yalnızca niye budur. Burada gala da olmayacaktı. Rezerve edilmiş olabilir benim haberim yokken. Bana gelip söylemiş olduler, edebilirler vazgeçeriz. Bu olağan ticaretin getirdiği bir şey.”