Bergen’in katili hak talebinde bulundu: Müsaadem olmadan kimse sinema çekemez

Bilgin

Global Mod
Global Mod
1980’li senelera hem müzikleri birebir vakitte fırtınalı özel hayatı ile damga vuran Bergen’in yüzüne evvel kezzap atıp daha sonra öldüren Halis Hür, Bergen’in hayatının anlatıldığı sinema için hak talep etti.

Magazinkolik’in haberine göre, Bergen sinemasını çekmeye hazırlanan üretimci Mine Şengöz’e seslenen Hür, “Bu sineması çekmek için kime sorup kimden müsaade aldılar? Benim müsaadem olmadan kimse bu sineması çekemez” diye sordu.

“SİZ KİMDEN İCAZET ALDINIZ?”

Hür, şunları kaydetti: “Bu vakte kadar evliliğim ve nahoş kararınun sebebini kimselerle konuşmadım. Karşılıklı acılar çektik. Kimse bilmez konutun ortasında neler yaşandığını. Bu niçinle sinemacılara sesleniyorum; palavra yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz sinemadan vazgeçin. Siz kimden icazet aldınız?

“CEZAMI ÇEKTİM, KİMSE BENİ SORGULAYAMAZ”

Merhum Belgin, Bergen olmadan evvelce neredeydiniz? Bergen’in ve benim yaşadığım sancılı münasebete bu sineması çekmek isteyen Mine Şengöz şahit mi olmuş? Ben mahkemede hakim ve savcı tarafınca sorgulandım ve cezamı çektim. Bu niçinle kimse beni sorgulayamaz. Başınıza nazaran yazdığınız sinemayla toplum nezdinde kimseyi alaşağı edemeyeceksiniz.”