Bloombert, Bloomberg LP’nin halefiyet planını ana hatlarıyla açıkladı

iclal

Global Mod
Global Mod
Michael R. Bloomberg, servetini petrokimya tesislerinin inşasını engellemek için kullanmak üzere yeni bir kampanya başlatırken, şirketi Bloomberg LP’nin ölümünden sonra kaderini özetledi. Vakfı Bloomberg Philanthropies’in milyarlarca dolarlık şirketini devralacağını ve sonunda satacağını söyledi.

New York şehrinin eski belediye başkanı Perşembe günü Manhattan’daki Haberler İklim Zirvesi’nde şunları söyledi: “81 yaşındayım, sağduyu bana veraset planlarım olması gerektiğini söylüyor.”

“Şirketin kârının neredeyse tamamını vakfa bağışlıyorum ve vakıf geçen yıl 1,7 milyar dolar bağışta bulundu” diye ekledi. “Bu sene biraz daha fazla olacak. Ama ben öldüğümde şirketin mirasçısı vakıf olacak. Vergi kanunları gereği ilk 5 yıl içerisinde elden çıkarıp bir yere satmak zorundalar.”

Bay Bloomberg, 2022’de 12 milyar dolardan fazla gelir elde eden Wall Street’in en popüler veri terminallerinin arkasındaki şirketin yüzde 88 hissesine sahip. Yakın gelecekte şirketi satma planının olmadığını ve en az üç ila beş yıl daha çalışmaya devam etmeyi umduğunu söyledi. “Ne yapmak istediğimi tam olarak biliyorum” dedi.

Bay Bloomberg yakın zamanda gübre, plastik ve ambalaj üreten yeni petrokimya tesislerini engellemek için sahalarını değiştirdi. İklim değişikliğiyle mücadelenin bu kısmına odaklanmayı seçtiğini çünkü fosil yakıt sektörünün tamamının ortadan kaybolacağına inanmanın “mantıksız” olduğunu söyledi.

“Önümüzdeki 10 veya 15 yıl içinde petrol kullanımını aşamalı olarak ortadan kaldırmayacağız” dedi ve şöyle devam etti: “Benzin tüketen bir arabası olan herkesin artık onu süremediğini söylemeyeceğiz. ve yapacaklar. Bugün koşmaya başlayın. Pratik olmanız gerekiyor.”

Çevre Koruma Ajansı’nın eski müdürü Gina McCarthy, aynı panelde petrokimya tesislerini hedef almanın anında değişime yol açabileceğini söyledi.

“Gerçekçi olalım” dedi. “Mike’ın sponsor olduğu kampanyaların nedenlerinden biri de konuyu halk düzeyine taşımalarıdır. Sera gazı emisyonları hakkında tartışmaktan yoruldum. Sorun şu ki insanlar sağlıksız.”

Gençlik aktivisti grubu Hip Hop Toplantısı’nın başkanı ve CEO’su ve Bloomberg Philanthropies’in Beyond Petrochemicals kampanyasının kıdemli danışmanı Rahip Lennox Yearwood Jr., petrokimya tesislerini hedef almanın pek çok topluluğa, özellikle de siyahi topluluklara verilen zararı sınırlayacağını söyledi.

Rahip Yearwood, “Astım ve amfizemden ölen çocuklarımız var, çözümlerimiz var” dedi. “Daha sonra belirli topluluklara, Amerikalı dostlara bakıp ‘Bunu bu topluluğa getirebilirim ve onlara ölüm cezası verebilirim’ demeniz neredeyse iğrenç hale geliyor. Değil.”