Britney Spears davada istediğini alamadı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Britney Spears, babası Jamie Spears’ın hayatını ve parasını denetim ettiği 13 yıllık vasiliğin sona ermesi için açtığı davada mahkeme yargıcı, müzikçinin vasiliğin kaldırılması tarafındaki talebini reddetti. Karara bakılırsa Britney Spears, babasının müdafaasında kalmaya devam edecek.

NTV’de yer alan habere bakılırsa, Amerikan basınının evvelki gün elde ettiği evraklar, Los Angeles Yüksek Mahkemesi yargıcının, Britney Spears’ın avukatı Samuel Ingham III tarafınca sunulan talebi reddettiğini ortaya koydu.

Spears’ın avukatı, babasının vasilik bakılırsavinden alınması için birinci kere geçen yılın sonlarında mahkemeye başvurmuş ve ünlü müzikçinin “babasından korktuğunu”, şayet babası mesleğinden sorumlu olmaya devam ederse, tekrar sahneye çıkmayı reddedeceğini belirtmişti.

O periyotta Yargıç Brenda Penny, müzikçinin babasını vasilik misyonundan uzaklaştırma talebini reddetmiş, lakin koruyuculuğun kaldırılması yahut askıya alınması için gelecekte yine dilekçe verilmesi hakkını dışlamamıştı. Yargıç ayrıyeten finans şirketi Bessemer Trust’ı ortak esirgeyici olarak atamıştı.

Dün sunulan mahkeme dokümanlarında Bessemer Trust’ın ortak kollayıcı olarak kalması onaylanırken, baba Spears’ı pop yıldızının vasiliğinden çıkarmama sonucu da bir dahalendi.

NE OLMUŞTU?

Geçen hafta, duruşmada birinci kere söz veren Britney Spears, babasının koruyuculuğunun “istismar edici” olduğunu açıklamıştı. Jamie Spears’ın 13 yıldır süren vasiliğine ait davada konuşan Spears, moralini bozan ve kendisini köleleştirilmiş hissetmesine niye olan bu ‘duygusal istismar’ın sona ermesini istemişti.

39 yaşındaki müzikçinin finansal ve şahsi hayatının denetimi, 2007 yılında geçirdiği ruhsal rahatsızlığın akabinde büsbütün babası Jamie Spears’ın denetimine geçmişti.

Bu kapsamda babası Jamie Spears’ın tüm turneleri, buradan elde ettiği hasılatları, evlenip evlenmemesi ve hatta toplumsal medyadaki paylaşımlarını bile babasının denetim ettiği belirtiliyordu.

Müzikçi, geçen hafta söz verdiği duruşmada, babasının kendisine rahim ağzı araç takmasını isteyerek erkek arkadaşıyla evlenmesini yahut bebek sahibi olmasını engellemek istediğini, onu psikiyatrik ilaçlara zorlamak ve daima olarak “sarhoş” hissetmesine niye olmakla suçlamıştı.

“Kademeli olarak ilerlemek istiyorum. Evlenip bir bebek sahibi olabilmek istiyorum. Fakat şu anki vasiliğe göre evlenemeyeceğim ya da bebek sahibi olamayacağım söylendi” diyen Spears, “Yeni bir bebek sahibi olabilmek için spirali çıkarmak istedim, lakin bu kelamda takım doktora gitmeme müsaade vermiyor zira daha fazla doğurmamı istemiyorlar. Yani temel olarak bu sistem bana faydadan epey ziyan veriyor. Bir ömrüm olmasını hak ediyorum. ömrüm boyunca çalıştım” halinde konuşmuştu.

“Babam, kendi kızına yüzde 100 ziyan vermek için sahip olduğu denetimi sevdi. Palavra söylemiş oldum ve tüm dünyaya düzgün olduğumu ve memnun olduğumu söylemiş oldum. Bu bir yalandı” diyen müzikçi, “Bunu gereğince söylersem, inkar ettiğim için keyifli olabilirim diye düşündüm. Şoktaydım. Travma geçirdim. Lakin artık ben size doğruyu söylüyorum: Keyifli değilim” diye konuşmuştu.

“SADECE HAYATIMI GERİ İSTİYORUM”

Spears, mahkemede ayrıyeten şunları söylemişti:

“Sadece ömrümü geri istiyorum 13 yıl oldu ve bu yetti artık. Tek istediğim, bunun sona ermesi için paramın denetimine sahip olmak. Dürüst olmak gerekirse aileme dava açmak istiyorum. Bunu bu kadar uzun mühlet içimde tutmamı sağlayarak bana niye bunu yaptıklarını duymak istiyorum. Bunlar kalbim için güzel değil. Çok öfkeliyim ve her gün ağlıyorum.”