Direktör Alex Kurtzman: ‘Mumya’ sineması, hayatımın en büyük başarısızlığıydı

Hatiram

New member
Star Trek serisinin imalcisi ve Showtime üzerinden yayınlanacak “The Man Who Fell to Earth” dizisinin başındaki direktör Alex Kurtzman, 2017 yılında vizyona giren “Mumya” sineması hakkında konuştu. Direktör, sinemanın profesyonel ve şahsi omurundaki en büyük yanılgı olduğunu söylemiş oldu.

Kayıp Rıhtım’ın The Playlist’ten aktardığına bakılırsa, Kurzman, “Başarılı bir biçimde yaptığınız şeylerden hiç bir şey öğrenemezsiniz lakin başarısızlıklarınız size bir şeyler öğretir cümlesini yanlışsız buluyorum. ötürüsıyla ‘Mumya’, benim hem profesyonel tıpkı vakitte şahsi hayatımın en büyük başarısızlığıydı. Size ‘keşke’ dediğim milyonlarca şey sayabilirim fakat öteki taraftan bana sözlerle anlatılamayacak hoşlukta armağanlar de verdi. O sineması yapana kadar sahiden bir direktör değildim. Artık anladığım biroldukca şeyi o yanılgıları yapmasaydım anlayamazdım. Acımasız olduğunu biliyorum lakin o kusurları yapabilme lüksüne eriştiğim için memnunum. Zira onlar beni sağlam ve daha güzel bir sinema imalcisi olduğum kişi haline getirdi” dedi.

‘GEÇMİŞİME HÜRMETLE BAKIYORUM’

Deneyim ettiği bu seyahatten diğer direktörlerin de geçtiğini belirten Kurtzman, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Yani, şayet tarihe bakarsanız süper şeyler yapan şahısların yapıtlarının en büyük başarısızlıklarından daha sonra geldiğini gorebilirsiniz. Her biri size bunu söyleyecektir. ötürüsıyla ben de geçmişime hürmetle bakıyorum. Bu noktaya gelmem biraz sürdü lakin bundan daha sonrası daha güzel olacak.”

95 MİLYON DOLAR ZİYAN ETMİŞTİ

Takımında Tom Cruise, Russel Crowe ve Sofia Boutella üzere isimlerin yer aldığı “Mumya”, beyazperdeye çıktığı periyotta sinema eleştirmenleri tarafınca başarılı bulunmadı. Bu durumun gişe gelirine de yansımasıyla, üretimci yaklaşık 95 milyon dolar ziyan etmişti.