Ece Seçkin’den Lider Şahin’e karşılık: Bayanları susturamazsınız!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Düzce’ye bağlı Kaynaşlı ilçesinin Belediye Lideri Birol Şahin, 22 yıl daha sonra 2. Lig’e çıkan Düzcespor’un şampiyonluk kutlamalarında ünlü müzikçi Ece Seçkin’in konser verecek olmasını eleştirdi. “Kutlama için bir bayan müzikçi getirmeleri Düzcespor’a ve Düzce’ye yakışmaz” diyen Şahin, Düzce’nin muhafazakar bir kent olduğunu belirterek “Sevinelim, kutlayalım lakin sonları aşmadan!” tabirlerini kullandı.

‘DÜZCE MUHAFAZAKAR BİR YER’

Birol Şahin, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi:

“Düzcespor’un şampiyon olmasından dolayı epey memnun olduk, sevindik, tebrik ettik. Lakin, cumartesi günü kutlama için bir bayan müzikçiyi getirmeleri Düzcespor’a ve Düzceli’ye yakışmaz! Düzce muhafazakar bir yerdir. Dini kıymetlerine bağlıdır. Sevinelim, kutlayalım fakat, hudutları aşmadan”

‘BU ÜLKENİN 81 VİLAYETİNİ MÜZİKLER SÖYLEYEREK GEZDİM’

Şahin’e karşılık ise müzikçi Ece Seçkin’den geldi. Toplumsal medya hesabından açıklama yapan Seçkin, Şahin’in paylaşımını şaşkınlıkla okuduğunu belirterek; ”Sayın Şahin, bayan değil KADIN! Bu ülkenin 81 vilayetini müzikler söyleyerek gezdim, gezmeye de devam edeceğim. Bu aşağılayıcı ve ayrımcı açıklamanızı şaşkınlıkla okudum. İnsanların konserime gelip müzik dinlemesinin muhafazakarlıkla ne alakası var mevzuyu nereye çekmek istiyorsunuz?” sözlerini kullandı.

‘KADINLARI SUSTURAMAZSINIZ’

Kendisinin ve bayanların müzik söylemeye devam edeceklerini belirten Seçkin, paylaşımında; ”Siz ‘kadın, müzik ve konser’ üçlemesine ‘sınırları aşmak’ diyorsanız size berbat bir haberim var Sayın Şahin…Ben ve bayan meslektaşlarım sizin gibilerin zihniyet ‘sınırlarını aşmak’ için müzikler söylemeye devam edeceğiz! BAYANLARI SUSTURAMAZSINIZ” tabirlerine yer verdi.

Sayın Şahin,bayan değil KADIN!Bu ülkenin 81 ilini şarkılar söyleyerek gezdim,gezmeye de devam edeceğim.Bu aşağılayıcı ve ayrımcı açıklamanızı şaşkınlıkla okudum.İnsanların konserime gelip müzik dinlemesinin muhafazakarlıkla ne alakası var konuyu nereye çekmek istiyorsunuz? pic.twitter.com/KiJdwWvb9Y

— Ece Seçkin (@EceSeckinCom) May 4, 2022