Elijah Wood en beğendiği Yüzüklerin Efendisi sinemasını deklare etti

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Sinema tarihinin en sevilen serilerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi‘nin birinci sineması bundan 20 yıl evvel vizyona girdi. Ortadan geçen 20 yıl boyunca yeniliğini koruyan ve her izlendiğinde birebir etkiyi yaratmayı başaran seri, son devirde Amazon Prime’da karşımıza çıkmaya hazırlanan yeni dizisi ile de gündemde. Fakat sinemalar de kendine her daim gündemde bir yer ayırtmayı başarıyor.

Bilhassa serinin hayranları için serinin en sevilen sinemasını seçmek pek güç bir vazife. Grupta yer almış ve unutulmaz karakterlere hayat vermiş oyuncular için ise fazlaca daha sıkıntı olmalı. Hayat verdiği Frodo karakteriyle milyonların sevgisini toplayan Elijah Wood, katıldığı bir podcast programında bu hususa da değindi.

FAVORİSİ YÜZÜK KARDEŞLİĞİ

Webtekno’nun haberine nazaran, katıldığı ReelBlend isimli podcast programında Yüzüklerin Efendisi serisinin ömründe fazlaca kıymetli bir yere sahip olduğunu anlatan Wood, açıklamasında ”Yüzük Kardeşliği’nin (The Fellowship of the Ring) çekimlerinin verdiği his grup etkileşimi niçiniyle daima fevkaladeydü. Benim açımdan bilhassa birlik ortasında 4 Hobbit olarak vakit geçirmek epey hoştu ve birbirimize epeyce yakındık. Viggo (Mortensen), Sean Bean ve Orlando’yla (Bloom) birlikte olmak ve bir bütün olarak birlikte çalıştığımız sekanslar da her vakit heyecan vericiydi. Fakat evet senin üzere ben de Yüzük Kardeşliği’ne sinema olarak özel bir sevgi besliyorum. Bu dostlukta, paylaştıkları bağda, daha sonra ikiye ayrılan ve İki Kule’den itibaren apayrı şeyler haline gelen seyahatin başlangıcında bir şeyler var. Yüzük Kardeşliği’nde nitekim büyülü bir şeyler var ve evet üç sinema içindeki favorim olmaya devam ediyor” tabirlerini kullanarak serinin birinci sinemasının favorisi olduğunu söylemiş oldu.