Erdoğan’ın Babacan’a verdiği ‘söz’ ortaya çıktı

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, gazetecilerle bir ortaya gelerek sorularını yanıtladı. Babacan, altılı masa ile ilgili merak edilenleri anlattığı görüşmede “seçimi almamız yetmez, Türkiye’yi yeterli yönetmemiz, Türkiye’yi düzlüğe çıkarmamız gerekir. Türkiye’yi âlâ yönetemezsek demokrasi kaybeder, daha sert otokrasi gelir.” tabirlerini kullandı.

Babacan ile bir ortaya gelen gazetecilerden biri olan Halk TV muharriri Mehmet Tezkan, Babacan’ın kendisine anlattığı Erdoğan-Babacan görüşmesini de köşesin taşıdı.

ERDOĞAN, BABACAN’A NE DEMİŞ?

Babacan’ın AKP’de siyaset yaptığı periyotta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın kendisine verdiği bir kelamı aktaran Tezkan, şu tabirleri kullandı:

Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a ben tekrar aday olmayayım demiş. Erdoğan itiraz etmiş. AKP tüzüğüne göre üçüncü devri bir arada dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım demiş…

Demiş mi demiş….

Babacan daha sonra işler değişti diyor; güç zehirlenmesi oldu… Biz demeyi bıraktı ben demeye başladı. İstişarenin yerini talimat aldı.

(Yazının sonunda bir parantez açayım. Kimse 2014 yılında başbakanlığı ve AKP genel başkanlığını bıraktı, kurala uydu demesin. Fiilen hiç bir gün, hiç bir saat, hiç bir dakika bırakmadı. Bu farklı ve kıymetli bir yazı konusu. Parantez kapandı)

Babacan’la tıpkı görüşteyim. Türkiye’nin en büyük sorunu güç zehirlenmesi…”