Fatih Portakal, Asiltürk’e reaksiyon gösterdi: İnsan üzere değil, köle üzere görüyor

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Saadet Yüksek İstişare Heyeti Lideri Oğuzhan Asiltürk, Ulusal Gazete’de Saadet Partililere seslenerek, “bana itaat kelamı verdiniz” demişti.

Asiltürk’ün tartışma yaratan açıklamalarına gazeteci Fatih Portakal sert reaksiyon gösterdi. “Vay, itaat! Demek ki partililerini insan üzere değil, köle üzere görüyor” diyen Portakal, “Bu zihniyettekilere hayır demesini bilin” daveti yaptı.

ASİLTÜRK NE DEMİŞTİ?

Necmettin Erbakan’dan daha sonra Yüksek İstişare Heyeti Başkanlığı bakılırsavi kendisine teklif edildiğinde yapılan bir toplantıyı kastederek tek koşulunun itaat olduğunu ve bunun da o görüşmede olanlar tarafınca kabul edildiğini lisana getiren Asiltürk, şunları söylemişti:

Ulusal Görüş Toplumunun hizmetini yüklenme misyonu, Erbakan Hoca’mızdan daha sonra bana teklif edildiğinde bu bakılırsavi bir kaideyle kabul edeceğimi söylemiş oldum: ‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize kelam veriyor musunuz’, dedim. Bu talebime karşılık olarak, o toplantıya katılanların tamamı ‘evet, sen bizden zati yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler. Erbakan Hoca’mız, kıymetli toplantılara Genel Yönetim Kurulu’yla bir arada bütün Ulusal Görüş teşkilatlarını da çağırırdı.

Birebir biçimde o toplantıya, Genel Yönetim Konseyinin yanında, Erbakan Hoca’mızdan daha sonra Partide şu anda bakılırsav yapmakta olan biroldukça arkadaşımızla bir arada parti teşkilatlarımızda bakılırsav yapan biroldukca arkadaşımız da katıldı. Erbakan Hoca’mızın yasaklı olduğu devirlerde bir arkadaşımız Genel Lider olarak gorevlendirilirdi.

Genel Lider olarak nazaranvlendirilen kişi, dâvânın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiç bir şey yapmazdı. Kendi görüşüne bakılırsa hareket etmezdi. Şayet Ulusal Görüş’ün bu kusursuz nizamı bozulursa Ulusal Görüş evvel öteki partilerden biri olur, daha sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı.