Gerard Depardieu Türkiye’de: Burada yatçılık daha hesaplı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Dünyaca ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, Fransa’da satın aldığı ton balığı av teknesini Türkiye’de yata dönüştürüyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelen Depardieu, Tuzla’ya giderek yatın üretim etabı hakkında bilgi aldı. Sanatçı, yatın içerisinde olması gerekenleri de anlattı.

2013 yılında Rus vatandaşlığına geçen Depardieu, geçtiğimiz günlerde hayatıyla ilgili aldığı yeni kararları L’Obs mecmuasına anlattı. Sanatçı, artık ülkesinde daha az yaşayıp İstanbul ve Dubai’de vakit geçirmek istediğini söylemiş oldu.

‘TÜRKİYE’DE YATÇILIK ÇOK İLERLEMİŞ’

Snob Magazin’in haberine bakılırsa, 73 yaşındaki Depardieu, bundan daha sonra daha âlâ bir hayat peşinde olduğunu belirterek, dalgalara yelken açıp bu huzuru bulmayı umut ettiğini söylemiş oldu:

“Teknelerle aram epey uygun. Denizi seviyorum. Huzur buluyorum. Bu niçinle Fransa’da bir dostuma ilişkin klasik balıkçı teknesini de aldım. Bu tekneyi bir yata dönüştürmek için de Türkiye’ye getirdim. Türkiye’de yatçılık epey ilerlemiş durumda. Ayrıyeten Avrupa’dan daha hesaplı. Tuzla’da duo yapan tersaneleri gezdim. Yat tasarımı müsabakasındaki bütün öğrencilerin dizaynları harikuladeydi. Teknemi burada bir daha tasarlayacaklar ve bittiğinde artık Ege’yi gezeceğim.”

YAPIMI TÜRK TASARIMCIYA EMANET

Gerard Depardieu, 2017’de Fransa’da satın aldığı ton balığı av teknesini bir daha dizayn edip yat yaptırmak için Tuzla’daki tersaneye getirmişti. Oyuncu, yat dizayncısı Turhan Soyaslan’a çizimlerini yaptırıp dizayn basamağını da yakından takip etmişti.

Gerard Depardieu, Tuzla’daki Soyaslan Design’ı ziyaret etti. Oyuncu, yatının dizaynına dair son ayrıntıları mühendislerle konuştu.