Gürhan Altundaşar kimdir, kaç yaşında, nereli? Sürpriz ‘boşanma’ açıklaması

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günahsızlar Apartmanı dizisinde oynadığı ‘Gülben’ karakteriyle dönemin en dikkat çeken isimlerinden biri olan ile sürpriz bir biçimde boşandıklarını açıklayan Gürhan Altundaşar, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda arkadaşça ayrıldıklarını lisana getirdi. Başarılı oyuncu, kararlarına hürmet gösterilmesini istedi.

MERVE DİZDAR İLE GÜRHAN ALTUNDAŞAR NASIL TANIŞTI?

Verdiği bir röportajda eski eşi Gürhan Altundaşar ile tanışmasını anlatan Merve Dizdar, “O bana birinci görüşte aşık oldu. Biz birebir oyundaydık. Palavra söylemiyor ise o denli olmuş” dedi.

Merve Dizdar, o devirde sevgilisi olduğunu ve Gürhan Altundaşar ile ilgilenmediğini belirtti. Birbirlerine aşık olmalarının oyun sırasında bir anda geliştiğini lisana getiren Merve Dizdar, o anları şöyleki anlattı:

“Aynı oyuna denk geldik. bir daha sevgililerimiz var. Lakin ben hiç düşünmüyorum, asla. O da düşünmüyor, sevgilisi olduğu için. Sevgilisinden ayrıldı. Oyunlarımızda oynuyoruz. Bir anda match olduk. Hiç anlamadım. Çok kandırmaya da çalışmadı. Çok tatlı bir insandır kendisi.”

GÜRHAN ALTUNDAŞAR’IN HAYAT KISSASI

1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi.

5 yıl boyunca girdiği imtihanların akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Kolu Oyunculuk kısmından 2012 yılında mezun oldu.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Kara Kutu, Tiyatro Akademika ve Açık Sahne’de oyunculuk yaptı. 2013 yılında İstanbul’a yerleşti ve çeşitli tiyatro oyunlarında sahneye çıktı.

Gürhan Altundaşar, 2016 yılından bu yana BKM Mutfak’ta, 2019’dan itibaren Çok Hoş Hareketler Bunlar 2 takımında çalışmalarını sürdürüyor.

ÖZEL HAYATI

1984 doğumlu olan Gürhan Altundaşar, 2021 yılı prestijiyle 37 yaşındadır.

2018-2021 yılları içinde oyuncu Merve Dizdar ile evli kaldı.

Gürhan Altundaşar 1.77 metre uzunluğunda, 74 kilo ve boğa burcudur.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @gurhanaltundasar kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

GÜRHAN ALTUNDAŞAR DİZİLERİ

2016 – Vatanım Sensin (Figüran asker)
2019-… – Çok Hoş Hareketler Bunlar 2

GÜRHAN ALTUNDAŞAR SİNEMALARI

2019 – Organize İşler: Sazan Sarmalı (Gürhan)

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

2012 – Bir Kurşun Deliğine Kaç İnsan Sığar
2015 – Şato