Hochul isyandan sonra iklim yasasını ‘zayıflatmaya’ geri dönüyor

iclal

Global Mod
Global Mod
Vali tarafından sağlanan analiz, maliyetin tüketicilerle paylaşılacağını ve örneğin, federal muhasebe yönteminden sonra 330 $ daha fazla olan doğal gaz için her yıl aile başına ortalama 595 $ daha fazla ödemeyle sonuçlanacağını gösteriyor.

Endüstri yetkilileri ve vergi muhafazakarları, çevresel hedeflerin maliyetlerin artmasına yol açacağı konusunda uzun süredir uyarıda bulunuyor. Ancak valiyi eleştirenler, kale direklerinin taşınmasının eyaletin iklim planının etkinliğini temelden baltalayacağını söylüyor.

Senato Finans Başkanı Eyalet Senatörü Liz Krueger, “Metan muhasebemizi değiştirmek, insan uygarlığını kurtarmak için yapmamız gerekeni yapmayarak paradan tasarruf ettiğimiz anlamına geliyor ki bu bana çok büyük bir tasarruf gibi gelmiyor” dedi. Komite Senato bir görüşe başkanlık eder.

Cornell Üniversitesi’nde ekoloji ve çevre biyolojisi profesörü olan ve eyaletin iklim yasasının hazırlanmasına yardımcı olan Robert Howarth’a göre, Dünya atmosferindeki metan varlığı 20. yüzyılda arttı, ancak 21. yüzyılın ilk on yılında sabitlendi. Ancak kaya gazı endüstrisinin büyümesiyle birlikte atmosferdeki metan varlığı hızla artmaya başladı ve “şimdi her zamankinden daha hızlı artıyor” dedi.

Bay Howarth, devam eden sera gazı emisyonlarının Kuzey Kutbu ve Antarktika deniz buzunun ve Grönland buz tabakalarının daha fazla erimesi ve Kuzey Atlantik okyanusu akıntı sisteminde dramatik ve yıkıcı bir yavaşlama riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Okyanus akıntılarının durdurulmasının Kuzey Amerika ve Avrupa’daki tarıma zarar vereceğini söyledi. “Eğer böyle bir şey olursa kitlesel açlıktan bahsediyorsun. Bunu düşünen var mı? Ve 10, 20, 40 yıllık bir süreçte olabilir.”

Devlet yetkilileri, böyle bir rejimin müşteriler üzerindeki mali yükünün iklim planını ülke çapında bir çıkartma şokuyla temellendirebileceğini ve tüm planı tehlikeye atabileceğini savunuyor; New Yorklular için daha lezzetli bir plan çok daha iyi olurdu.

Dışişleri Bakanlığı çevre koruma komiseri Basil Seggos, bu hafta başlarında verdiği bir röportajda, “Yasayı bir zafer olarak görmüyorum,” dedi. “Yasanın uygulanmasını bir zafer olarak görüyorum ve yasanın uygulanmasının kendisi çok maliyetli hale gelirse, o zaman sonunda başarılı olmaz.”