İki Evanjelik Lider, Jim Wallis ve Kyle Meyaard-Schaap, ‘Radikal İnanç’, İklim Değişikliği ve Daha Fazlası Üzerine

iclal

Global Mod
Global Mod
Ruth Graham o sen miydin

MEYAARD-SCHAAP Hayır, kesinlikle değildi!

Geri dönüşüm yaptığımızı biliyorsunuz. Ama kamyon onu kaldırımdan almasaydı, biz de alır mıydık bilmiyorum. İklim değişikliği veya çevre koruma ile ilgili alay konusu olduğunu ille de hatırlamıyorum. Büyümek en çok hatırladığım şey sessizlikti.

Benden üç yaş büyük çok saygı duyduğum bir ağabeyim vardı ve yurtdışında Yeni Zelanda’da Yaratılış Bakımı Çalışma Programı adı verilen bir Hristiyan programında okuyordu. Tamamen değişmiş olarak geri döndü. Dönüşümünün doruk noktası, eve geldikten kısa bir süre sonra Midwest’teki aileme yaptığı seçimler nedeniyle artık bir vejeteryan olduğunu söylemesiydi. Ve beklediğiniz gibi bitti. Ailemin sonsuz kredisine göre, tam olarak anlamadılar ama onu istediler ve anlamak için çalıştılar.

Bu beni sarstı çünkü benim gibi bu kararı vermiş birini tanımıyordum. Kafamda vejetaryen olan insanlarla ilgili bir karikatür vardı. Hafta sonu kürk mantolara kırmızı boya attılar. Bu yüzden acı vericiydi çünkü ya kendi varsayımlarımı geri alıp dünya hakkındaki düşünce ve varsayımlarımı değiştirmeliydim ya da kardeşimi deli olduğunu düşündüğüm insanlardan biri olarak silmem gerekiyordu.

Ve biliyorsun, çok şükür kardeşim beni yanına alacak kadar sabırlı ve cömertti. Ve vejeteryan olma kararının ve bu deneyimden döndükten sonra verdiği diğer kararların, bize aşılanan Hıristiyan inancımızı ve Hıristiyan değerlerimizi kabul etmek olmadığını anlamama yardımcı olan ilk kişi oydu. Onun içinde daha derin yaşadı.

VALIS Buradaki paralellik, dönüştürücü olan belirli ilişkilerin olmasıdır.

Büyük ölçüde laik olan aktivist alanlara inancı nasıl getirdiniz?

VALIS Sol, cevabın daha laik olmak, dini terk etmek olduğunu söylemek istiyor. Bence kötü dine cevap daha iyi dindir. bu bizim inancımız [Kyle] ve ben onun içinde büyüdüm ve sadece liberal, solcu, laik olmadık. Geleceğin her zamankinden daha çok inanca dayalı olacağını söyleyebilirim. Laiklik ve ölmekte olan kiliselerle, yalnızca kendilerini derin bir tutkuya adayanlar – radikal inanç diyebilirim – hayatta kalacak.