İklim değişikliği ilişkinizi erittiğinde

iclal

Global Mod
Global Mod
Doug’a hayretle baktım, sonra bulaşıkları yıkamak için güverteye koştum. Açıkça kaybettim, ama gazyağıyla bile çalışmayan bir gaz lambası için bir saat kavga ederseniz, kimse kazanamaz.

Ertesi sabah utanarak uyandım, kötü bir gece uykusundan sonra öfkem pişmanlığa dönüştü. İşe gitmem gerekiyordu ve günü yerel bir arazi tröstü için zorlu fiziksel işler yaparak geçirdim. Kaliforniya kıyılarının hassas kumul habitatında yerel bitki topluluklarını yeniden yaratmak için çalıştık – kesinlikle inandığım bir şeydi, ancak çalışmanın kendisi bana asılsız akıl yürütmemin her satırını tekrarlayarak sekiz saat yalnız başıma bıraktı.

Doug beni sandalla iskeleye götürmeyi teklif etti ama ben ona uyumaya devam etmesini, paddleboard’a bineceğimi söyledim. Güneş limanın yukarısındaki tepelere henüz ulaşmıştı ve su camsı bir tabakaydı. Balıkçılar gün ağarmadan yola çıkmışlardı ve turistlerle sahile gidenler hâlâ kuyruktaydı, bu nedenle kumlara vuran küçük dalgalar ve ara sıra pelikan sıçraması dışında liman sakindi. Paddleboard’u çözdüm ve cılız merdivenden iskeleye çıktım, telefonumu çıkardım ve ona “Özür dilerim” diye mesaj attım.

Altı ay sonra rüzgar yelkenlerimizde güneye, Meksika’ya doğru yönlendirildik. Sekiz hafta boyunca Port San Luis’ten Puerto Vallarta’ya yelken açtık ve saatte beş millik ortalama seyir hızıyla yaklaşık 1.400 millik yol kat ettik.

Yol boyunca Doug bana rüzgar hızını nasıl değerlendireceğimi, rotayı nasıl belirleyeceğimi ve yelkenleri nasıl açacağımı öğretti. Bana yosun ormanlarını, Madden Julian Salınımını ve balina göç modellerini öğretti. Bana deniz tarağı için nasıl dalılacağını, zıpkın nasıl doldurulacağını ve sonunda bir balık yakaladıktan sonra balığın nasıl temizlenip filetolanacağını öğretti. Işınlarla yüzmem için beni Pasifik’in ortasında suyun 2000 fit derinliğinde denize atlattı.

Yavaşça güneye doğru ilerlerken, Doug bana çevre hareketine en başta neden katıldığımı hatırlattı. Çevreye duyarlı yaşamı, doğaya duyduğu saygıyla besleniyordu – neredeyse çocuksu bir saygı o kadar saftı ki. Ve benimki bu şekilde başlasa da, yıllar içinde çoğunlukla kaybettiğimiz şeye duyduğumuz öfkeden kaynaklanan bir şeye dönüştü.