İspanyol müzikçi Buika İstanbul’da konser verdi

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Dünyan değişsin mottosuyla bu yıl 9. dönemine adım atan Şiddetli Performans Sanatları Merkezinin açılış konserini gerçekleştiren Buika‘ya müzikseverler ağır ilgi gösterdi. Konserde aralıksız 90 dakika sahnede kalan Afrika kökenli müzikçi, 17 kesim seslendirdi. Sahniçin seyircilere duygusal ve sevinçli anlar yaşatan Buika, Türk dinleyicilerini epeyce sevdiğini lisana getirerek, bu konserin kendisi için özel ve hoş olduğunu söylemiş oldu.

“EVİMDE ÜZERE HİSSEDİYORUM”

No habra nadie en el mundo ve La falsa moneda müzikleriyle dünya çapında ün kazanan müzikçi, Türklerin Afrikalılara karşı epey uygun davrandığına dikkati çekerek, “Burada kendimi konutumda üzere hissediyorum. Türkiye’yi seviyorum. Türkiye’nin bütün etnik kümelere karşı gösterdiği tavır, umarım tüm dünyaya örnek olur” dedi.

ACI ÇEKMEK DE AŞKIN BİR MODÜLÜ

Buika, aşkın epeyce hoş bir his olmasının yanı sıra acı çekmenin de aşkın bir paçası olduğunu belirterek, “Kalbim özgür değil. Zira aşığım. Aklım özgür değil. Zira çıldırmış bir toplumda yaşıyorum. Fakat her şeye karşın çok kuvvetli olduğumuzu hissediyorum.” sözlerini kullandı.

Konserde ünlü müzikçi, ortalarında Cisne Blanco, Te busque, Salvaora, No habra nadie en el mundo ve Yo me lo merezco yapıtlarının bulunduğu, birfazlaca sevilen müziğini dans ederek söylemiş oldu.

İspanyol müzikçiye konserde ayrıyeten klavye ve trombonda Santi Canada, gitarda Ricardo Moreno, bas gitarda Josue Ronkio ve cajonda Ramon Porrina eşlik etti.

Ada Masalı 14. yeni kısım fragmanı