Kaliforniya’da yaşıyorum. İklimi inkar eden Kentuckyalılara ne borçluyum?

iclal

Global Mod
Global Mod
Etik uzmanı, cevabında şunları kaydetti: “Önemli olan nokta, ırk kategorilerinin, insanlar onları önemsediği sürece önemli olmasıdır.” Bu kategorilerin dayandığı biyolojik farklılıklar (tenimizin rengi veya gözlerimizin şekli) içsel toplumsal farklılıklar değildir. önem taşır ve farklı yerlerde farklı sınıflandırma sistemlerine göre sınıflandırılır. …Eğer ırksal kimliklerle ilişkili kültürel farklılıklar varsa, bunun nedeni, bunun bizim hayatlarımız hakkında nasıl düşündüğümüzde, başkalarının bizim hakkımızda nasıl düşündüğünde ve bize nasıl davranıldığında rol oynadığıdır. Irkın daha derin bir gerçekliğe sahip olduğuna inanan insanlar, ırksal anlamda “gerçekte ne olduğu” sorusuna her zaman doğru bir yanıtın bulunduğunu düşünebilirler. Durum böyle değil. Özellikle birden fazla ırksal kimliğe sahip insanların soyundan geliyorsanız, nasıl tanımlamanız gerektiğine dair büyük olasılıkla net bir cevap yoktur, ancak iyi ya da kötü, görünüşünüz çoğu zaman başkalarının size nasıl davrandığını etkiler. Sizin veya çocuklarınızın başkalarına söyledikleri: Sizin Taylandlı bir babanız olduğunu ve onların da Taylandlı bir büyükbabalarının olduğunu söylemek zor görünmüyor. Gerçekler bunlar; Bundan ne anlamanız gerektiğini hiçbir kural dikte etmez.” (Sorunun tamamını okuyun ve tekrar cevaplayın.) Burada.)

Çok incelikli bir cevap
Amerika’daki ırksal ve kültürel kimliğin karmaşıklığını hassas bir şekilde müzakere eden. Elbette soru şudur: Eğer mektubu yazan kişi bunun hakkında düşünmek zorundaysa, gerçekte neden endişeleniyor? Bilinçli bir geçiş yapma girişimi her zaman, gelecek nesilde birisinin açıkça yalnızca Asyalı olarak geçebilecek bir bebeğe sahip olma riskini taşır. Bu da önemli olabilecek kendi travmasını yaratacaktır. Bence kendi kimliğinizle mutlu olmak önemli onu nasıl tanımlarsan tanımla önemli olan budur. Minh

Ben Asyalı bir göçmenim
beyaz bir adamla evlenen. Çocuklarım babalarına benziyor ama bana pek benzemiyorlar. Ancak çocuklarıma beyaz ve Asyalı miraslarıyla gurur duymaları gerektiğini söylüyorum. Bir kişinin kendisini kültürüne veya kökenine dayalı olarak bir grup insanla özdeşleştirip tanımlamadığına bakılmaksızın, bizi biz yapan insanlığın kesişim noktalarını tanımak onların hakkıdır. Anne

Amerikalı olmayan biri olarak
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ırkçı saplantı beni her zaman büyülemiştir. Sonuç olarak Amerikalılar ırksal farklılıkları tanıma ve bunlara odaklanma konusunda diğerlerinden çok daha iyiler. Bunun yararlı olup olmadığından emin değilim. Denis

Ben siyah eşcinsel bir adamım
kim kolayca beyaza geçebilir? Siyah mirasımla gurur duyacak ve bunu asla inkar etmeyecek şekilde yetiştirildim. Aynı zamanda beyazların çoğunlukta olduğu bir toplulukta büyüdüm. Hayatım boyunca, özellikle babamın Siyah olduğunu veya benim Siyah olarak tanımlandığımı bilmedikleri zamanlarda, beyaz insanlardan hem açık hem de gizli ırksal düşmanlık yaşadım. Bu, beyazların hakim olduğu bir ülkede beyazların geçebileceği bir POC’nin gerçeğidir. Mektup yazarının, kimliklerinin silindiğini veya “geçemeyeceklerini” düşünmelerine bakılmaksızın, çocuklarının tam kimliklerine sahip çıkmalarını ve kimliklerini bilmelerini ve kim olduklarıyla gurur duymalarını destekleme sorumluluğu vardır. Salgının getirdiği Asya karşıtı duygu göz önüne alındığında. Irkçılık ve yabancı düşmanlığıyla mücadele etmek için daha fazla sosyal adalet savaşçısına ihtiyacımız var, özellikle de oyunda bir “hisseleri” varsa. George

Bütün ırk kavramı
sadece zararlı ve oldukça modern bir buluştur. Bir istisna dışında çocukların kendilerini beyaz mı yoksa Taylandlı mı olarak tanımladıklarının önemli olmadığını düşünüyorum. Bana göre çocuklar herhangi bir zamanda ihtiyaçlarını karşılayan şeyle özdeşleşmeli, böylece ırka uygulanan yapay kurallardan yararlanmalıdır. Eğer Taylandlı olarak tanımlanmaları kendi seçtikleri bir üniversiteye girmelerine olanak sağlıyorsa, bunu kesinlikle yapmalılar. Eğer kendilerini beyaz olarak tanımlamak onlara yakışıyorsa bunu yapmalıdırlar. İşaretlemek