Kansere yakalanan Art Sokaklar oyuncusu kemoterapi görüntüsü paylaştı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kanal D ekranlarında yayınlanan Art Sokaklar dizisinde ‘Volkan komiser’ karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, bir ay evvel lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 3.doz kemoterapi alırken toplumsal medya hesabından son durumu hakkında his ve kanılarını diye getiren Aksoy “Yalan yok, kuvvetli bir müddetç” dedi.

‘FIRSATINIZ VARKEN SIHHATİNİZE UYGUN BAKIN VE TADINI ÇIKARIN’

Instagram hesabından sevenlerine seslenen Aksoy, “Hastalığı ve tedavi sürecimi artık sindirdim. Birinci kemo alırken beni nasıl bir müddetcin beklediğini yalnızca biliyordum. Yaşanabilecek komplikasyonlardan haberim vardı, ancak nasıl bir his olduğunu bilemediğim için bu bende sebepsiz kaygı ve huzursuzluk yaratmıştı. Yaşadıkça gördüm ki evet bu bir müddetç ve elbette ki geçiyor. Mümkün komplikasyonların hepsinden azar azar yaşadım ve gördüm ki başa çıkabiliyorum.

İnsan bilmediği tanımlayamadığı şeyden korkarmış, süreci bilmekten çok sindirmek daha kıymetliymiş. Artık bu anı sizlerle paylaşıyor olabilmem bile benim için hayli büyük bir güç. Halsizliğim yorgunluğum bir yandan, sizlerin sevgisi duası öbür hastalara moral olmak farklı bir yandan…Yalan yok kuvvetli bir müddetç. Her gün yaptığım aktiviteleri tedavideyken yapamıyordum. Otomobil kullanmayı hayli özlemiştim. Hatta yürümek bile lükstü benim için. Kür daha sonrası kendimde gücü topladığımda o yürüme hissini, otomobil kullanırken ki mutluluğumu size tanım bile edemem. bu biçimde bir his yaşamadım zira. 30 yıldır sahip olduğunuz ve bir fiil kullandığınız şeyi kaybettiğinizi, daha sonra tekrar kazandığınızı düşünün. Umarım sizler, bu memnunluğu yaşamak zorunda kalmazsınız. Sıhhatimiz epeyce değerli arkadaşlar bir defa daha kıymetini bilin. Fırsatınız varken ona âlâ bakın ve tadını çıkarın…” tabirlerini kullandı.

BOĞAÇ AKSOY KİMDİR?

30 Temmuz 1989 İzmit doğumlu Boğaç Aksoy, 2006 yılında Fenerbahçe Lisesi’nden mezun olduktan daha sonra lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Besyo Antrenörlük kısmında tamamladı. Profesyonel at biniciliği eğitimi alan Aksoy, hem de da iki yıldızlı dalgıçlık evrakına sahip. Art Sokaklar dizisinde izlediğimiz Boğaç Aksoy oyunculuk eğitimini ise Vahide Gördüm ve Altan Gördüm’ün kuruculuğunu yaptığı Akademi 35 Buçuk Sanat Konutu’nda tamamladı. Oyunculuk hayatından evvel ışıkçı olarak çalıştığını ve sahne tozu yuttuğunu belirten Aksoy, ondan sonrasında bir fazlaca reklam sinemalarında rol almıştı.