Lider Muhittin Böcek’ten ‘Antalya’ daveti: Yanıyoruz, bizi kurtarın

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Dört gündür süren yangınla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, “Orman personeli 2 kardeşimi kaybettik. Biz yanıyoruz, Manavgat yanıyor şu anda. Bizim artık büyüklerimiz bunu, ne yapabilirlerse yapmalarını istiyoruz. Bin 146 çalışanımla gece gündüz buradayım” diye konuştu.

Lider Böcek; yangın birinci çıktığında 79 mahallede su almadığını ve şu anda suyu olmayan mahalle sayısının 4’e indiğini belirtti.

“YANMAK İSTEMİYORUZ DAHA FAZLA”

Muhittin Böcek, belediyelerinin bütün imkanlarını yangını söndürmeye sevk ettiklerini ve öbür belediyelerden de yardımların geldiğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

Siyaseten söylemiyorum, her partinin büyükşehir belediye lideri gönderiyor. Dün genel liderim vardı, bakanlar burada, yarın Meral Akşener, Sayın Genel Liderim, ablamız geliyor. Bugün Cumhurbaşkanımız geliyor. Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Burada eksik helikopter mi var, uçak mı var ne var ise. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Ne orman çalışanı kardeşim, ne ormanın arazözleri, ne bizim büyükşehrimizin; yetişemiyoruz, ulaşamıyoruz. Biz helikopter, uçak ne var ise. Yanmak istemiyoruz daha fazla, 5 canımızdan olduk. Ayrıyeten ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya’yı, Manavgat’ı kurtarın.

2 BİN 300 YAPI, KONUT YANDI

“Ben ineğin yoğurt – süt parasıyla büyümüş bir birisiyim” diyen Böcek, yurttaşların hayvanlarını ve geçim kaynaklarının yandığını söyleyerek, “Yangınları biz ağıllar, ahırlar bilirdik. Fakat biz şu anda 2 bin 300 yapı, mesken yandı. Ben 27 yıllık yöneticiyim, başkanlık yapıyorum fakat bu biçimdesi bir yangın görmedim. İçimiz, geleceğimiz yanıyor. Bir sarp yerleri söndüremiyoruz. Alanya’ya Gazipaşa’ya geçiyor. Akseki, Gündoğmuş’a geçiyor. Yanıyoruz artık, bir an evvel yangını söndürürüz diye umut ediyorum” dedi.

UÇAK-HELİKOPTER DAVETİ

Böcek, kelamlarını şu biçimde tamamladı: En büyük gereksinimimiz yangını söndürmek, onun haricinde her şeyi çözüyoruz. Besin yardımı, belediye liderlerimiz. Hepsi epeyce şey gönderiyorlar. Samanı, yemi. Her şeylerini gönderiyorlar. Seferber bütün herkes. Ancak bizim isteğimiz, sarp yerlerde, ulaşılamayan. Torosların orada baktığımızda helikopter mi, uçak mı? Ne yapılması gerekiyorsa onları bekliyoruz biz.