Maksat gösterilen CHP’li Tanrıkulu’ndan açıklama

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
CHP’li Meclis İnsan Hakları Kurulu Üyesi Sezgin Tanrıkulu, Türkiye’de çocukların hayat hakkıyla ilgili geçen hafta pazartesi günü yaptığı açıklama niçiniyle amaç gösterildiğini söylemiş oldu.

2014-2020 yılları içinde 123 çocuğun hayatını yitirdiğini belirten Tanrıkulu, Diyarbakır’da 28 Mart 2006’da yaşanan olaylarda polisin açtığı ateş kararı hayatını yitiren 8 yaşındaki Enes Ata’ya, Seyahat olayları sırasında hayatını yitiren Berkin Elvan’a ve zırhlı araçların çarparak vefatlarına niye olduğu 17 çocuğa değinmişti.

Açıklamasının akabinde trol hesaplar üzerinden amaç gösterildiğini tabir eden Tanrıkulu, “Sezgin Tanrıkulu işte Türkiye çocukları öldürüyor diye bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya siyasetçilerin öncülüğünde başlatıldı maalesef” diye belirtti.

Sezgin Tanrıkulu şunları söylemiş oldu:

Bize ekran yasağı var uzun vakittir. Karşılık hakkımızı bile kullanamıyorduk. Artık birkaç kanala çıkma imkanımız var lakin temel itibariyle burada biz mağdurların, günahsızların sesi olmaya çalışıyoruz. Ezikenlerin sesi olmaya çalışıyoruz ve bu mağduriyetler ile ilgili olarak kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz. Her hafta insan hakları ihlalleri ile ilgili olarak ta bir tablo burada sunmaya çalışıyorum. Evet biliyorum rahatsız ediyorum. Kimleri rahatsız ediyorum? İnsan hakları ihlalcilerini rahatsız ediyorum temel itibariyle. Bu iktidarın mensuplarını rahatsız ediyorum, bu zalimleri rahatsız ediyorum, bu zulmedenleri rahatsız ediyorum. Tabiki onların örgütledikleri bir trol çetesi var. her insanın bildiği bir trol çetesi. Tabi makûs olan bu trol çetesinin yani kimi siyasetçiler tarafınca, kendilerine siyasetçi denilenler tarafınca yönlendirilmiş olmaları, en berbatı bu tabi. Adamlar parlamentoda milletvekili lakin trolleri yönlendiriyorlar, daha sonrasında o yönlendirme ile bir siyasi baskı aracı olarak kullanmaya çalışıyorlar.

Adalet ve Kalkınma Partisinin bu duruma düşmesinden bir siyasetçi olarak üzgünüm. Yani yanlışsız dürüst siyaset yapılır, eleştiririz, gayret ederiz. Fakat trollerden medet uman, siyasetçileri trollerle baskı altına almaya çalışan, maksat gösteren bir usule bürünmüş olmasi ve bunları da milletvekilleri aracılığı ile yapmış olmasi sahiden epey üzücü. Adalet ve Kalkınma Partisinin de gelmiş olduğu nokta bakımından da hayli üzücü. Yani beşerler tahminen buna sevinirler zira siyasi rakibimiz. Düştükleri durum bu, yani berbat bir durum. Fakat yanın sonuçta siyasi rakibimizin düştüğü bu duruma ben sevinmiyorum, üzülüyorum siyaset ismine ve Türkiye ismine üzülüyorum. niye diyeceksiniz. Bakın ben geçen hafta Pazartesi günü bir daha burada yayın yaptım. O yayında insan hakları ihlallerine dikkat çektim ve onlardan birisi de çocuklardı, Türkiye’deki çocukların ölümleriydi. Yani o görüşlerimin ardındayım tabiki bir adım da geri atmam, zira ben ne söylemiş olduğimi ve sözümün nereye gideceğini hayli düzgün hesaplayan birisiyim beraberinde bir siyasetçi olarak ta bir hukukçu olarak ta. Pazartesinden Cuma Gününe kadar rastgele bir şey olmadı.

‘RAHSATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Cuma günü bot hesaplardan Sezgin Tanrıkulu işte Türkiye çocukları öldürüyor diye bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya siyasetçilerin öncülüğünde başlatıldı maalesef. daha sonra işte gaye gösterildik falan filan… Bunlar yani bunlardan korksaydık şayet ya da çekinseydik bugün burada olmazdık. Söylemeye de devam edeceğiz. Bakın ben temel itibariyle çocukların öldürüldüğünü söz ettim Türkiye’de. Evet bizim tespit ettiğimiz kadarıyla 2014 yılından 2020 yılına kadar 123 çocuk hayatını yitirmiş,123 çocuk. Artık toptan bir biçimde bütün bu çocuklara terörist deniyor ve biz çocuklar içinde da bir ayrım yapmadık. Ben geçen haftaki konuşmamda hem Eren Bülbül’e tıpkı vakitte Yasin Börü’ye dikkat çektim ve çocuklar ölmesin dedim. Lakin toptan bir biçimde çocuklar teröristtir dendi ve trol hesaplar harekete geçtiler. Bunları söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz.”