Meral Akşener’den, Yomra Belediye Lideri’ne atağa ait açıklama

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine geldi. Akşener, Ocak 2020’den bu yana ilçe ilçe esnaf ziyaretleri yaptığını belirtti.

Ziyareti daha sonrası Yomra Belediye Lideri Mustafa Bıyık’ın silahlı akına uğramasına ait konuşan Akşener, sabah saatlerinde belediye lideriyle görüştüklerini ve tam olarak ne olduğuna dair fikirlerinin bulunmadığını lisana getirdi.

Bu tıp hücumların Türkiye’de hayli olağan hale geldiğini ileri süren Akşener, şu sözleri kullandı:

“Asıl sorgulanması gereken budur. Bu çeşit hadiselerde faillerin bulunup, ‘Bu nedir’in yanıtının alınamayacağı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Benim konutum basıldı, failleri beraat etti. Sayın Kılıçdaroğlu lince uğradı, failleri beraat etti. Artık bu biçimde bir Türkiye’de Yomra Belediye Liderimizin birebir vakitte kurşunla müsabakası fazlaca hayli vahim bir hadisedir. Allah korumuş, canına bir şey olmamış. Herkes ismine ve GÜZEL Parti Genel Lideri olarak söyleyeceğim şudur; bir eski içişleri bakanı olarak hem yargıçlara hem savcılara hem kolluk güçlerinin yöneticilerine, siyasilere sesleniyorum. Her bir vukuat, linç, baskın, haksızlık türel olarak ortada bırakıldığı vakit, takipsizlik verildiği, hiç bir tüzel ceza verilmediği vakit yarın beşerler sokakta gezemez hale gelir ve gerçekten o denli. Bir diğer şey daha olur, bu devran döndüğü vakit bu hususun gerisinde durup hukuku işletmeyenler, benzeri durumlarla karşı karşıya kalırlar. Türkiye kabile devleti haline döner. ötürüsıyla devlet insanlığının, devleti direktörün ciddiyetinin önde olması gerekiyor. Ben bugün Türkiye’yi yönetenlere sesleniyorum. Bu tıp olayların önünün kesilmesi için yapanın yanına kar kalmaması gerekiyor.”