Mersin’de aşı rekortmeni hemşire konuştu: Bakan Koca’nın paylaşımı motive etti

Erdek

New member
Mersin Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nazaranv yapan hemşire Meryem Mavi, dün kentte en epey aşıyı yaparak, rekor kırdı. 323 aşı vuran Mavi’yi, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’da toplumsal medya hesabından paylaştı. Koca, “Mersin’de bugün en çok aşıyı hemşire Meryem Mavi yaptı. 323 aşı yapan hemşire arkadaşımız Mersin Kent Hastanesinde misyonlu. Meryem hanım ve hekim olan eşi salgının sıkıntı günlerinde Covid-19’a yakalanmıştı” yazısıyla hemşireyi paylaşırken, çalışmaya devam eden Mavi, bugün hislerini gazetecilerle paylaştı.

BAKAN KOCA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Mavi, aşılamaya Ocak ayında başladıklarını söylemiş oldu. O devirden beri aşı polikliniğinde çalıştığını belirten Mavi, “Daha öncede eşimle bir arada korona virüse yakalandık. Zira ikimizde Covid servislerinde çalışıyoruz. Aralık ayında bu virüse bizde yakalandık. Hemde epeyce ağır geçirdik. Atlattıktan daha sonra bir daha çalışmaya devam ettik. Dün de hayli ağır bir gündü. 323 aşı yaptım. Bakanımızda sağolsun paylaşım yaptı. Bu tip paylaşımlarla motivasyonumuzu da artırıyor aslına bakarsanız. Ben ve tüm arkadaşlarım ağır bir biçimde çalıştık. Aylardır da ağır bir biçimde çalışıyoruz. Türkiye’nin 4 bir yanında bütün arkadaşlarımız esasen bu sayılarda aşı yapıyorlar. Bizim ki görüldü, paylaşıma bedel bulundu. Bakanımıza fazlaca teşekkür ediyorum, bizi de motive etti” dedi.

EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALMASI MUTLU ETTİ

Paylaşımdan daha sonra hayli hoş reaksiyonlar aldığını belirten Mavi, “Paylaşımdan daha sonra aslına bakarsanız herkes aramaya başladı, benim de o denli haberim oldu. Memnun oldum, heyecanlandım. Tabi birinci gördüğümde gurur duydum. her insanın aşıya ilgi göstermesini istiyoruz. Biz ağır bir biçimde çalışmaya hazırız esasen. Aylardır ağır bir biçimde çalışıyorum. bu türlü çalışmaya razıyız. Kâfi ki bu virüsten kurtulalım. Halkımızda ilgi gösteriyor. Bu aşılama bir grup işi. Aşı ünitemiz fazlaca hoş koordine olmuş bir biçimde. Tüm arkadaşlarımız ismine paylaşımdan dolayı gurur duydum. bu türlü emeklerimizin görülmesi bizi memnun etti. Dün sahiden çok ağırdı bir an huzursuz olduk ancak üstesinden geldik. aslına bakarsan yan odadaki arkadaşımı bile akşama kadar görmüyorum yoğunluktan. Hoş bir biçimde çalışıyoruz. Pandeminin bitmesine ufakta bir katkımız oluyorsa keyifli oluruz” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA