MHP’nin gaye gösterdiği MHP’li isimden sert reaksiyon

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
MHP eski milletvekili Atila Kaya ve Alparslan Türkeş periyodunda İdeal Ocakları Genel Başkanlığı misyonlarını yürütmüş Suat Başaran’ı maksat alan iletiler, mevcut Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Lideri Ahmet Yiğit Yıldırım’dan geldi.

‘HAKSIZSAK DOĞRUSUNU ANLATIRSINIZ’

Yıldırım’ın tehdit dolu kelamlarına toplumsal medya üzerinden sert cevap veren Başaran, ”niçin her tenkit yapanı ihanetle suçluyorsunuz? Mafya dizisi replikleri neyin nesi? Birileri karıştırmış olabilir, lakin MHP siyasi bir partidir; televizyon dizilerinden ilham alarak yönetilemeyecek kadar ulvî ve mazisi şanla onurla dolu bir hareketin ismidir MHP… Kabul etseniz de etmeseniz de bu dâvâya hizmet etmiş her insanın emeği ve hakkı vardır MHP üzerinde. hiç birimiz maddi bir karşılık beklemedik, beklemiyoruz. Yalnızca hürmet; fikrimize, ülkülerimize, mazimize, idealimize ve emanete hürmettir beklediğimiz. Biz harekete karşı değiliz; bizim karşı olduğumuz Devlet Bey’in idare anlayışı ve ülkücülüğün içini boşaltma uğraşıdır. olağan olarak bu da bir tezdir. Haksızsak doğrusunu anlatırsınız. Mevzudan saparak hakarete yeltenmeniz suçluluk duygusu değilse nedir?” tabirlerini kullandı.

‘DAHA ÇOK KONUŞACAĞIZ, BEKLEYİN’

Başaran, ”Devlet Beyefendi, Milliyetçi Çizgi Gazetesi’nin ortaklarından bir tanesiydi. Bu bir sır değildir, birçok kişi bunu bilir. Hareket ismine ahkâm kesen tarihten habersiz şahısları şaşkınlıkla izliyorum. Devlet Bey’in yanında yer alıp, ‘Milliyetçi Çizgi’ üzerinden bana saldıranları görür görmez Devlet Beyefendi ismine üzülüyorum. İnsan en azından gazetenin gerisinde kimin olduğunu araştırır. Harekete ve Başbuğ’a ihanet edenlere karşı hassas olanlar evvel topyekûn MHP Başkanlık Divanı’na baksın. her insanın hafızası yerinde şükürler olsun, arşivler de ortada. Daha epeyce konuşacağız; bekleyin” açıklamasını yaptı.