Muhtar oğlunun ikna edemediği bayan koronaya yenildi!

Erdek

New member
Bursa’nın Yıldırım ilçesinde muhtarlık yapan Ergün Kahraman, aşıya ikna edemediği 74 yaşındaki annesi Emine Kahraman 5 gün evvel korona virüsten kaybetti. Ailesinde aşıya aykırıların olduğunu ve kendisinin aşı olarak korona virüsten korunduğunu anlatan Kahraman, annesinin de “Yaşlıyım ben, meskenden çıkmıyorum” öne sürülen sebebi ile aşı yaptırmadığını söz etti. Annesinin hastalık sürecinde de şahsen yakınında olduğunu ama aşı yaptırdığı için testlerinin negatif çıktığını lisana getiren Kahraman, genç yaşlı demeden her insanın aşısını yaptırması gerektiğinin altını çizdi.

BU HASTALIK YAKINDAN BULAŞIYOR

Şükraniye Mahalle Muhtarı Ergün Kahraman, “Covid-19 hastalığı ülkemize geldiğinden beri epeyce canlarımızı kaybettik. Biz de son 15 günde bizler de bu acıyı fazlası ile yaşadık. Çok acı deneyimler edindik. Kurban Bayramı’nda teyzem annemi ziyarete geliyor. Teyzem korona virüs olduğunu bilmediği için annemle muhabbet ediyorlar. Birkaç gün ortasında teyzem rahatsızlandı ve gerisinden annem hastalandı. Ben annemi kucaklayarak hastaneye götürdüm. Covid teşhisi koydular. Bu kadar temasıma karşın benim testlerim daima negatif çıktı. Fakat ben aşımı olmuştum. Anneme tekraren aşı için telkinde bulunmama karşın bir türlü ikna edemedim. Annem bana daima, ‘Bu yaştan daha sonra gerek yok. Ben meskenden çıkmıyorum’ dedi. Bu hastalık uzaktan gelmiyor. Yakınlarınızdan bulaşıyor. Anneme de kız kardeşinden geldi” dedi.

AŞI OLMAMAK DEĞERLİYE MAL OLUYOR

Annesinden daha sonra eşine de korona virüs teşhisi konulduğunu anlatan Kahraman, “Kız kardeşim, onun eşi herkes hasta oldu. Çok korktuk. O teyzemizde 10 kez ameliyat geçirmiş, türlü türlü kronik rahatsızlıkları olan bir kişiydi. Düzgünleşti fakat o da aşısını olmuştu. Kızım korona virüs oldu, bilmeden Bandırma’ya gitti. Bir tek ben aşılıydım ve hepsinin ortasında negatif kaldım. Annemin süreci derinleşti. Hastaneye yatırdılar, ağır bakım, entübe derken annemi kaybettik. 74 yaşında annemi kaybettik ve epeyce üzüldük. Daha evvel benim azam da korona virüsten merhum oldu. Benim dünürüm de koronadan öldü lakin bu biçimde aşı yoktu. Artık aşı var. Tedbir alabiliriz. Kimi beşerler, aşı olmama hakkını kullanıyor ancak bu hak epey değerliye mal olabiliyor” diye konuştu.

AŞIYLA İLGİLİ DOLDURUŞA GELMEYİN

Gençlerin “bir şey olmaz” dememesi gerektiğini vurgulayan Kahraman, “Ben aşı olduğum için negatif kaldım. Konutta aşı olmamaya karşı epey pişmanlık var. Günleri geldiğinde aşı olmayı düşünüyorlar. Annemi ikna edemedik. Eşime diyorum, ‘ben Türkovac aşısını bekliyorum’ diyor. Bunu beklemenin bir lüksü yok. Gence yaşlıya bakmıyor. Hastanede gözümüzle gördük. Hastaların hepsi aşısız şahıslardı. Aşının kıymetini acı deneyimlerle görmüş olduk. İnsanlara aşılarını olmalarını rica ediyoruz. Dolduruşa gelmeyin. Sağdan soldan kimi şarlatanlar çıkıyor. ‘Yok aşı ile çip takılacakmış’ bu biçimde bir şey olabilir mi? Devlet kendi halkına niye kötülük yapsın” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: İHA