Özcan Deniz’e tokat atan eski eş Feyza Aktan’dan dikkat çeken açıklama

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Özcan Deniz ile Feyza Aktan 2018 yılında nikah masasına oturmuş, 2019 yılında olaylı bir biçimde boşanmıştı. İkili içindeki velayet davasının duruşması geçtiğimiz hafta yapıldı. Birebir gün Feyza Aktan’ın Özcan Deniz’i darp ettiği imajlar ortaya çıktı. Eski eşine saldırmakla suçlanan Feyza Aktan Tv8’de yayınlanan ‘2.Sayfa’ programına telefonla bağlandı.

Aktan, olayın perde ardını canlı yayında anlattı. Feyza Aktan açıklamasında “Bu olayın 2 gün öncesi var. Planlanmış bir olay. Biliyorsunuz benim altımdan arabayı aldılar. Kuzey’i okula Özcan’ın sürücüsü getirip gdolayıyordu. Bir gün öncesi sürücü bana ileti attı. “Ben hastayım yarın Kuzey’i alamayacağım” halinde. “Okey, Özcan ile hallederiz” dedim. “Özcan Beyefendi de alamayacak” dedi. Sabah aradım açmadı, ileti attım dönmedi. Ben çocuğu okula taksi ile götürdüm. Gün ortasında daima olarak yarını organize etmeye çalıştım. Babayla kontak kuramadığım için, ben bir daha sürücü ile görüştüm. Sürücü bana “Ben bir süre onu okula götüremeyeğim. Bana bu biçimde talimat geldi. Lüften Özcan Beyefendi ile irtibat kurun” dedi. Özcan’a “Lütfen şahsi hırslarını bu husustan uzak tutalım. Biliyorsun ki taksi bulmak epeyce sıkıntı. Takside bebek koltuğu olmadığı için ben bunu uzun vadede kullanamam” biçiminde bildiriler attım” dedi.

Hengamenin devamında yaşananları ise Aktan şu biçimde anlattı:

GÖSTERİ DEVAM ETTİ

Olay sabahı saat 09.00’da okul başlıyor. 10.00’da da Özcan’ın görüş saati başladı. Gelen olmadı. Bu izlediğiniz imaj sabahın 10.00’unda. Kapıyı açtım. Ses tonu yüksek, bağırmaya başladı. “Oğlumun önlüklerini niye giydirmedin, niye çocuğun üstünde formaları yok” dedi. Ben de gülerek “Saatin farkında mısın, çabucak giydirip veriyorum” dedim. Birebir biçimde bağırmaya devam etti. O gün o kadar gözü dönmüş bir biçimde geldi ki, zira velayet davamız yaklaştı ve ellerinde bir imaj olmak zorundaydı. Ben bunu yaparken çocuğun kapıya çıktığını fark ettiğim anda, kapıya yöneldim ve Kuzey’i içeri yolladım.

Gösteri devam etti. ‘Vurma’ diye bir yüklendi. daha sonra yengeyi aradım. “Kuzey’i Özcan’a verir misin?” dedim. Özcan çıktı dedi. Özcan’a bildiri attım “Çocuğu gel al, başıma yeni bir oyun sarma” dedim. Yanıt yok. 1-2 saat daha sonra polis beni aradı. “Özcan Bey’e ve çocuğunuza şiddet uyguladığınız için hakkınızda şikayet var” dediler. Polis arabası ile hastaneye gittik. Çocuk muayene edildi. Dönüş yolunda kucağımda uyudu. Özcan’a “çocuğu sana bırakacağım” dedim. İnatla beni kendi meskenime yönlendirdi. “Siz konuta geçin, ben alacağım” dedi. yine bir şeyin peşinde olduğunu anladım.

KAMERALARI ÖZCAN DENİZ YERLEŞTİRMİŞ!

Avukatım “Karakola dönelim, çocuğu orada alsın” dedi. 1 saat bekledim gelen giden yok. Üst çıktım söz vermeye… Kuzey’i bahçede teyzesinin yanında bıraktım. Yanlarında Özcan’ın ağabeyi de vardı. O sırada içeri polisler girdi. Beni tutuklamaya geldiler sandım. “Çocuğu babasına vermemişsiniz, hemen çocuğu babaya teslim etmeniz gerekiyor” dediler. Gönderdiğim bildirileri gösterdim. Çocuğu babasına vermeye çalışan benim zira… Akşam 20.30’a kadar karakoldaydım. Bunlar 15 Eylül’e ilişkin manzaralar lakin velayet duruşmasının yapıldığı saatte servis edildi. Bu kameralar Özcan’ın konutumun önüne yerleştirdiği kameranın imajları. 7×24 bizi izliyor. Ben bunların başıma geleceğini biliyordum. O kameraların orada olduğunu bile bile ben bu olayı yaşadım. Hırsımla, öfkemle o tokadı attım. Bugün de olsa o tokatı atarım. Annesi olarak, Kuzey’i korumak ismine o tokat daima yapacağım bir şey. tekrar Kuzey’in psikolojisini etkileyecek bir halla karşılaşırsam birebir şeyi yaparım.

Fayza Aktan manzaraların kesildiğini de söz ederek “Olayın 2 dakika evvelki kısmı var. Kesilen kısım. Onlar yayınlansa bugün bunları anlatmak zorunda kalmazdım. Görüntünün tamamı yayınlansaydı Özcan Deniz’in yaptıkları da görülürdü. Planlanan, hazırlanan bir günün kararıydu. hiç bir şey dışarıdan göründüğü üzere değil” dedi.