Patates salatası tanımı: Patates salatası gereçleri, kalorisi, pişirme müddeti ve yapılışı

Leila

Global Mod
Global Mod
Sofralara renk katan, damak lezzetini artıran süper salata tanımını sizlere sunuyoruz. İşte, varlıklı lezzetiyle patates salatası.

PATATES SALATASI NASIL YAPILIR? ADIM ADIM PATATES SALATASI TANIMI

1. ADIM:
Patatesleri düdüklü tencerede 10 dakika haşlayın. ondan sonrasında küp küp doğrayın.

2. ADIM: Yeşillikleri ve kırmızı lahanayı da ince ince doğrayın.

3. ADIM: Patatesleri geniş bir kaseye alın üzerine sumak ve tuz ekleyin.

4. ADIM: Ezmeden karıştırın .Sosu için zeytinyağı ve bir limonu sıkıp karıştırın.

5. ADIM: İçine pul biber de ekleyin. çabucak sonrasında yeşillikleri ve kırmızı lahanayı ekleyip karıştırın.

PATATES SALATASI MATERYALLERİ

– 1-2 litre su (haşlamak için)
– 10 adet taze patates (veya 5-6 adet büyük uzunluk patates)
-4 kol taze soğan
-1/2 demet maydanoz
-2 çay kaşığı tuz
-1 tatlı kaşığı sumak
-1 çay kaşığı karabiber
-1 adet limon suyu
-1/3 çay bardağı zeytinyağı

PATATES SALATASI YAPILIŞI

1.
Bir tencereye suyu alıp ısıtın. Su ısındıktan daha sonra patatesleri üzerine ekleyin ve haşlamaya başlayın. Yaklaşık 15-20 dakika daha sonra bıçağın ucuyla pişme derecesini denetim edin ve ocaktan alıp suyunu süzün. Soğuması için dinlenmeye bırakın.

2. İnce ince doğradığınız taze soğan ve maydanozu ve tüm baharatları bir kaseye alın. Oda sıcaklığında soğuyan patatesleri küp küp doğrayıp içerisine ekleyin.

3. Limon suyu ve zeytinyağını da ekleyin.

4. Tüm materyalleri güzelce karıştırın. Tercihen servis etmedilk evvel biraz buzdolabında dinlendirin.

*Ardından servis edin.

**Afiyetler olsun!

PATATES SALATASI TANIMININ PİŞME MÜHLETİ: KAÇ DAKİKADA PİŞİYOR?

4 kişilik bir patates salatasının hazırlama müddeti 15 dakika, pişirme süresi 20 dakikadır.

PATATES SALATASI KAÇ KALORİDİR?

1 porsiyonu için 264/kcal’dir.

PATATES SALATASI BESİN KIYMETİ

1 porsiyon için;
5 gram protein
42 gram karbonhidrat
8 gram yağ
*Uzman diyetisyenler tarafınca hazırlanmıştır.

PATATES SALATASI TANIMI ZORLUK DÜZEYİ NEDİR?

KOLAY

PATATES SALATASI ÜRETİMİNİN PÜF NOKTALARI

Patateslerinizi düdüklü tencerede haşlayarak daha kısa müddette pişirebilirsiniz.

Patateslere sosu ılıkken eklediğinizde sosunu içine daha uygun çekecektir. Bu yüzden bu süreci epeyce fazla sona bırakmamalısınız.

Patatesleri karıştırırken çok fazla dağıtmamaya dikkat etmelisiniz.

PATATES SALATASININ YANINA DÜZGÜN GİDEN YİYECEKLER

Patates salatasının yanına yapacağınız her börek epeyce yakışacaktır. Hazır yufkadan kıymalı börek tanımı için buraya bakabilirsiniz.

Patates salatası yanına et yahut tavuk yemekleri hazırlanabilir. Hoş bir mantarlı tavuk sote tanımı ile hoş bir menü oluşturabilirsiniz.

ALTERNATİF DENEMEK İSTEYENLER İÇİN BAŞKA PATATES SALATASI TANIMLARI

İçerisinde mor lahananın morunun, havucun turuncusunun ve maydanozun yeşilinin olduğu, görsel şölen tadında 3 renkli patates salatasını sizler de hayli seveceksiniz.

Garnitürün, yoğurdun eşlik ettiği, muazzam imgesi ile beğenileri kazanacak rulo patates salatasını günlerinizden eksik etmeyeceksiniz. Kolay bir biçimde yapılan bu salatayı denemelisiniz.

bir daha imgesi ile beğenileri toplayacak çanak patates salatası denemeye paha bir tanımdır.

İmgesi ile beğenileri kazanacak, imali kolay yoğurtlu patates salatası ile sizler de gün masalarınızı renklendirebilirsiniz.