Paul McCartney: Beatles’ın dağılmasından John Lennon sorumlu

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Bir periyoda damga vuran, müzikleri hala dinlenen İngiliz müzik kümesi The Beatles‘ın dört üyesinden biri olan Paul McCartney, kümenin yıllar evvel dağılmasıyla ilgili konuşarak, ayrılıktan kendisinin sorumlu olduğu argümanlarını reddetti.

79 yaşındaki McCartney, BBC Radyo 4’ün “This Cultural Life” isimli programının bir kısmında konuştu. McCartney, Beatles’ı dağıtmak isteyenin kendisi değil, John Lennon olduğunu söylemiş oldu.

“Dağılma sürecini ben başlatmadım” diyen McCartney, “O bizim Johnny’mizdi” sözünü kullandı.

10 Nisan 1970’te McCartney, bir basın toplantısıyla kümenin dağıldığını duyurmuştu. O günden beri kümenin hayranları, ayrılıktan kimin sorumlu olduğunu tartışıyor ve birçoğu McCartney’i suçluyor.

Lakin McCartney, Lennon’un “kaybetme” isteğinin bölünmenin gerisindeki asıl sebep olduğunu söylemiş oldu. McCartney, yöneticilerinin, küme üyelerinden öbür iş muahedeleri yapana kadar sessiz kalmalarını istediğini ve bunun ayrılıkla ilgili baş karışıklıkları yaşanmasına niye olduğunu belirtti.

Radyo söyleşisi, direktör ve senarist Peter Jackson’ın (59) kümenin son aylarını anlatan altı saatlik belgeselindilk evvel yapıldı. Kasım ayında Disney+’da gösterilecek olan ‘The Beatles: Get Back’ isimli belgeselde, efsanevi kümenin dağılma sürecinin bir daha anlatılması bekleniyor.

“GRUBUN DEVAM ETMESİNİ İSTERDİM”

Paul McCartney’nin verdiği mülakatta, belgesel imalcisi John Wilson (35), McCartney’e ayrılık sonucunı sorduğunda, McCartney şöyleki yanıt verdi:

“Orada dur. Hayır. Bölünmeyi kışkırtan kişi ben değilim. John bir gün geldi ve ‘Beatles’tan ayrılıyorum’ dedi. Bu, bölünmeyi kışkırtıyor mu, kışkırtmıyor mu?”

McCartney, kümenin hala “gayet güzel şeyler” yaptığını söyleyerek ayrılıktan duyduğu üzüntüyü lisana getirdi. “Bu benim grubumdu, işimdi, yaşamımdı. Bu yüzden devam etmesini isterdim” dedi.