Quentin Tarantino duyurdu: Bir daha sonraki sinemam ‘Kill Bill 3’ olabilir

Hatiram

New member
Salı günü Roma Sinema Şenliği’nde direktör Dario Argento’dan Hayat Uzunluğu Muvaffakiyet Mükafatı alan Quentin Tarantino, emeklilik planları ve gelecek sineması hakkında konuştu.

Variety’nin aktardığına bakılırsa, basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tarantino, bir daha sonraki sinemasının “Kill Bill 3” olup olmayacağı sorulduğunda, yeni sinemasının ne olacağı hakkında “hiç bir fikri” olmadığını fakat “Kill Bill 3″ün üzerinde durduğu bir mümkünlük olduğunu belirterek “niçin olmasın?” dedi.

‘FİLMDE HERKES FARKLI BİR LİSAN KONUŞACAK’

Bir sinema tenkit kitabı yazmak ve bir dizi hazırlamak istediğini belirten Tarantino, şu sözleri kullandı:

“Önce bir güldürü yapmak istiyorum. Bir daha sonraki sinemam üzere değil, yapmayı düşündüğüm öbür bir şeyin modülü fakat ne olduğunu tanım etmeyeceğim. Çok eğlenceli bir Spaghetti Western sineması düşünüyorum. Projeyi çekmeyi dört gözle bekliyorum. Hakikaten epey eğlenceli olacak zira sinemada herkes farklı bir lisan konuşacak. Meksikalı haydut bir İtalyan, kahraman bir Amerikan, berbat şerif bir Alman, Meksikalı kız ise İsrailli. Bu sayede hiç bir karakter birebir anda konuşamayacak ve herkes ötekinin kelamının bitmesini bekleyecek.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)