Quentin Tarantino, niye emekli olacağını anlattı: Rastgele biri olmak istemiyorum

Hatiram

New member
“Kill Bill”, “Once Upon a Time in Hollywood”, “Pulp Fiction” ve “Reservoir Dogs” üzere sinemalarıyla tanınan direktör Quentin Tarantino, çekeceği 10’uncu sinemanın akabinde beyazperdeye veda edeceğini deklare etti. CNN’in Who’s Talking to Chris Wallace? programına konuk olan Tarantino, emeklilik planlarıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

‘HERHANGİ BİRİ OLMAK İSTEMİYORUM’

Kayıp Rıhtım’ın haberine nazaran,
“niçin 10’uncu sinemanın son imali olacağı” sorusuna karşılık veren Tarantino, süratle değişen sinema sanayisine ayak uyduramama korkusu yaşadığını belirtti.

“Gösteriyi bitmiş oldurmenin vakti geldi” diyen direktör, şu sözleri kullandı:

“Bu işi uzun vakittir yapıyorum. 30 yıldır. Dediğim üzere, ben bir gösteri insanıyım. Senin, daha fazlasını istemene niye olmak istiyorum. Azalan bir getiri için çalışmak istemiyorum. Ben, rastgele biri olmak istemiyorum. Şu anda çıkan sinemalar kelam konusu olduğunda kendimi biraz yaşlı bir adam üzere hissediyorum. Çağın haricinde kalmış o yaşlı adam olmak istemiyorum. Şu anda olan tam olarak bu.”

SON PROJESİ NE OLACAK?

Son sineması hakkında da konuşan Tarantino, çabuk etmediğini belirterek, “Netflix’te gösterilebilecek bir şey mi bu? Amazon’da oynayan, isteyen her insanın eşi ya da kocasıyla kanepede izleyeceği bir sinema mi bu? Son sinemam 3 bin sinemada gösterime girdi ve tüm dünyada birkaç ay boyunca oynadı” dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)