Şanlıurfa’da koronavirüs hastası 35 günlük ömür gayretini kazandı!

Erdek

New member
Koronavirüs tedavisi nazarann ve gördüğü tedavinin sonuç vermemesi daha sonrasında kısa müddette durumu ağırlaşan Mehmet Demir, acil olarak ambulansla Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne sevk edildi. Ağır bakıma alınan ve teneffüs aygıtına bağlı olarak ömrünü devam ettiren hasta, 35 günlük şiddetli hayat uğraşını kazanarak hayata bir daha tutundu.

HASTALIĞI AĞIR GEÇİRDİ

Ameliyat daha sonrası hasta hakkında açıklamalarda bulunan ANKA Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin İkidağ, “Hastamız uyguladığımız tedavilere olumlu cevap verdi. Uzun müddet teneffüs aygıtına bağlandıktan daha sonra hastamızın sıhhatine kavuşması bir doktor olarak bizleri epeyce keyifli etti. Birtakım hastalarımız hastalığı fazlaca ağır geçiriyor. Mehmet Beyefendi de bu hastalardan bir tanesiydi. Hastamızın tedavisi sürerken Pnömotoraks olması niçiniyle toraks tüpü de takıldı. sonrasındasında tüpü çekildi, servise alındı. Tedavisi tamamlanan hasta oksijen aygıtıyla taburcu edildi. Hastamızın durumu her geçen gün daha uyguna gidiyor. Oksijen kullanması fazlaca azaldı. Akciğerleri toparlandı. Denetimleri için hastayla irtibat halindeyiz. Mehmet Beyefendi ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

TENEFFÜS ISTIRABI ÇEKTİ

Hastalık ve tedavi süreci hakkında bilgi veren ANKA Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Rauf Gül, “Hastamız, Şanlıurfa’da bir sıhhat kuruluşundan acil olarak hastanemize geldi. Geldiğinde teneffüs meşakkati yaşıyordu. 35 günlük ağır bakım sürecinde teneffüs aygıtına bağlı olarak ömrünü devam ettirdi. Bu süreçte hastamızı yaşama bağlayabilmek için büyük emek verdik. Ağır bakımcılar olarak bir hastayı kaybettiğimizde epeyce üzülüyoruz. Ölümlerin yaşanmaması için paklık, hijyen ve maske kurallarına uyulması ihtimamla rica ediyoruz” sözlerini kullandı.

GEÇİRDİĞİM SÜREÇ ÇOK YORDU

Ağır bakım sürecinin akabinde yaşama tekrar dönmenin sevincini yaşayan Mehmet Demir ise, “Geçirdiğim süreç ruhsal ve fizikî olarak beni ve ailemi epey yordu. Ağır bakım hayatımın en güç vakit içinderıydı. Şanlıurfa’dan ambulansla ANKA Hastanesi’ne sevk edildiğimde hastalığın ciddiyetini bu biçimde anladım. 35 gün bana 35 yıl üzere geldi. Şu an taburcu oldum. Tedavi sürecim meskende devam edecek. Orta ara oksijen kullanıyorum. Daha rahat nefes alabiliyorum. Sıhhatin yerini hiç bir şey tutmuyor. İlgi ve alakalarından dolayı başta pahalı doktorlarım Uzm. Dr. Belgin İkidağ, Doç. Dr. Rauf Gül’e, ANKA Hastanesi idaresi ve tüm sıhhat çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

KAYNAK: İHA