Selçuk Sevimli Duysa Ne Der? Özgür Demirtaş, Emekli Olunca Ne Yapacağını deklare etti: Yorumlar Gecikmedi!

Mercedesx

New member
Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ünlü bir finans hocası, lakin kelamını de tabir yerindeyse ‘budaktan sakınmıyor.’ Bu da kendisini toplumsal medyada da fazlaca takipçili bir isim olduğu için genelde maksada koyuyor. Demirtaş, bir daha her alanda yorumlarını esirgemiyor. Bu defa emekli olunca ne yapmak istediğini deklare etti. Haliyle ilgi çekti.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş demiştik lakin Prof. Dr. Selçuk Tatlı’yla başlıyoruz.

Şirin, ODTÜ’de eğitim bilimleri lisansı, Albany’de ruhsal danışmanlık yüksek lisansı, Boston Kolej’de de gelişim ve eğitim psikolojisi doktorası yapmış, 2005 yılından bu yana New York Üniversitesinde davranış bilimleri ve istatistik dersleri veren ünlü bir profesör. Çalışmalarının yani projelerinin birçok da Türkiye’de okul öncesi eğitimin kıymetini burgulamak üzerine.

Dönelim Özgür Demirtaş’a! Dedik ya ortasından geldiği üzere bir insan.

Genç yaşında meslek basamaklarında süratle tırmanan Demirtaş, yakın vakitte emekli olmayı planladığını deklare etti. Emeklilik derken, bu biçimde etkin bir kişiliğin fazlaca da boş durmayacağını varsayım edersiniz. Emeklilikten kasıt burada biraz da ‘finansal özgürlük’ oluyor anladığımız kadarıyla. aslına bakarsanız Demirtaş, üniversitede öğretim üyeliğini yanı sıra holdinglere danışmanlık, kurumlara eğitimler de veriyor.

Bugün de Demirtaş, emeklilik planını deklare etti.

twitter.com

Çocuğuna düşkünlüğünü kendi şeklinde paylaşımlarla açıklayan ünlü finans profesörünün, bir daha eğitimden de kopamadığı görüldü.

Ssosyal medyada yaklaşık 5 milyon takipçiye sahip olan Demirtaş’ın bu paylaşımı yorumlara niye oldu.

Destekleyenlerin çoğunlukta olduğu anaokulu fikrine sıcak bakıldığı görüldü.

Selçuk Tatlı tarzında bir okul öncesi hayali kuruldu.

Hocaya alkışlar geldi.

Fikri ortaya atan alanında uzman bir finansçı olunca yatırım açısından da yaklaşıldı.

Bir yandan da farklı bakış açılarıyla karlı yatırım incelendi.

Türkçe dilbilgisi ve yazım eğitiminin kıymetine de dikkat çekildi.

Demirtaş’ın seveni kadar sevmeyeni de var bilindiği üzere.

Okul öncesi uzmanları da yorum yaptı.

Uzmanlık açısından da yaklaşımlar görüldü. Siz ne dersiniz? Demirtaş’ın açacağı okulda eğitim uzaya çıkmaz mı? Yorumlarda buluşalım.
👋
👇