“Süleyman Soylu’nun ‘Sedat Peker’den 10 bin dolar alıyor’ dediği kişi Metin Külünk” argümanı

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Organize hata örgütü başkanı Sedat Peker’in yayımladığı 6. görüntüde “Bir milletvekilinin ricasıyla Hürriyet’e baskın yaptığıyla” ilgili açıklamaları gündem oldu. Peker, “Hürriyet’i bastırmadan evvel gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım” dedi.

2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı organize ettiği tezi bir süre basında lisana getirilen AKP’li Abdurrahim Boynukalın görüntünün akabinde Twitter hesabından, “Açıkçası fazlaca rahatladım. yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma üzere kriminal sıkıntıların bizimle alakası olmadığı açıkça tabir edilmiş” dedi. Boynukalın sonrasındasında bu açıklamayı silerken kelam konusu AKP’linin kim olduğu tartışma yarattı.

“O İSİM METİN KÜLÜNK” SAVI

BirGün’ün kulis haberine nazaran, Peker’e istekte bulunan milletvekilinin AKP MKYK Üyesi Metin Külünk olduğu söyleniyor.

Soylu, Peker’in kendisi hakkında savlarına ait “Benim haberim olması, benim idam edilmem manasına gelir. bu biçimde bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Ezkaza yazdıkları bir yere düşmüş” demişti.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Soylu’ya yönelik davetinde Peker’den kimin para aldığını açıklamasını istedi. Ankara’dan gelen kulislere bakılırsa kelam konusu tezde bahsedilen AKP’li Metin Külünk…

Süleyman Soylu ile Metin Külünk içinde uzun müddettir bir epey gerginlik yaşandığı kamuoyunda biliniyor. Külünk son olarak İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesine de reaksiyon göstermişti. Külünk “Belirsiz Olağanlaşma Genelgesi fonksiyonunda bu biçim planlar sahiden yalnızca anormalleşmeyi besler” tabirini kullanmıştı.

GERGİNLİK DERNEK BASKINIYLA DORUK NOKTASINA ULAŞTI

2020’de yaşanan dernek baskınıysa ikili içindeki gerginliğin ulaştığı noktanın göstergesiydi. Tezlere bakılırsa, AKP eski milletvekili Metin Külünk’ün çalışanları Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen Ulusal Beka Hareketi Derneği’ni bastı. Ulusal Beka Hareketi Derneği Lideri Murat Şahin, baskın anına dair manzaraları paylaştı.

Ulusal Beka Hareketi Derneği Lideri Murat Şahin, Külünk’ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik tenkitlerine karşı Soylu’nun yanında yer aldıkları için bu atağın maksadı olduklarını sav etmişti.

PEKER, ‘ŞİMDİ yineDAN MKYK’YA ALDILAR’ DEMİŞTİ

Sedat Peker, evvelki günlerde yayınlanan görüntülerinde eski AKP Elazığ milletvekili Fevzi İşbaşaran’ı dövdürdüğünü açıklamıştı. Peker, “Bir tane milletvekili dostumuz var o devir. Yanıma geldi ‘Bu namus meselesi’ dedi, ‘bu biçimde söylüyorlar, ben bir gidip görüşeyim, kardeşim bununla ilgilensin’ dedi. Geldi. O milletvekilinin ismini söylemeyeyim, güzel bir dostumuz, hemşehrimiz. Onu da pasifize etmişlerdi, artık yenidendan MKYK’ya aldılar” demişti.