Tanju Özcan bıçaklı saldırganı ‘affetti’

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Önceki gün saat 11.30 sıralarında. H.A. isimli kişi, Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ın makam odasının önüne gelerek liderle görüşmek istediğini söylemişti.

Bağırmaya başlayan H.A, Özcan’ın polis müdafaaları tarafınca uyarılmıştı. İkazlara uymayan H.A, cebinden çıkardığı bıçağı savurmaya başlamıştı. Gözaltına alınan H.A. tutuklanmıştı.

ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Son olarak Özcan, makam odasına girerek bıçaklı taarruz teşebbüsünde bulunan kişiyi affettiğini deklare etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özcan, şu sözleri kullandı:

“Dün başkanlık makamımıza taarruz kararı tutuklanan şahsı; ailesinin ve çocuklarının mağdur olmaması için, onların ricalarını kırmayarak ve pişman olduğunu düşünerek ‘şikayetçi olmadığıma dair’ dilekçeyi Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderiyorum. Kamuoyunun bilgisine sunarım.”

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Özcan atak teşebbüsüne ait yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

“Tehdit almaktan korkan bir adam değilim. ömrüm boyunca da biroldukça sefer maruz kaldım. Gün geldi FETÖ’cüler tehdit etti, terör örgütlerinin mevt listelerine aldılar. Bunu bana hünermiş üzere bildiri ettiler. Artık bunların boyutları fazlaca artmaya başladı ve evvelden milletvekili iken yalnızca kendimden sorumluydum. Şu an bu binada 500 tane çalışan var. Bu arkadaşlarımı huzursuz ediyorlar, korkutuyorlar. Elinde bıçakla biri geliyor, bağırıp çağrıyor. Buradaki çalışanların doğal olarak bundan etkilenmemeleri mümkün değil.

Artık kâfi. Şunu herkes bilsin; biz tehditlere boyun eğmeyiz. Söyleyeceğimizden geri durmayız. Lakin bilhassa belediye çalışanlarıma bir ziyan gelirse dünyayı başlarına yıkarım. Sığınmacı çeteleri tehdit ediyor bir yandan. Bir yandan PKK ve uzantıları kâfi artık. Güvenlik konusunda hayli zayıfız. Şeffaf belediyecilik ismine şimdi hiç hassas kapı bile koymadan beşerler, bize fazlaca kolay ulaşabilsin dedik. Artık bundan daha sonra bir kısım güvenlik tedbiri almak zorunda kalacağız.”