Tez: Marvel, sinema sayısını düşürecek, kaliteye odaklanacak

Hatiram

New member
Marvel Stüdyoları’nın dördüncü basamak üretimlerine gelen tenkitlerin akabinde yaklaşan yeni sinemaların ve dizilerin listesini tekrar değerlendirmeye aldığı öne sürüldü. Argümana bakılırsa perde ardında ele alınan sıkıntılar içinde senaryolarla ilgili yaratıcı zorluklar, post yapım problemleri ve kalitesiz görsel efektler yer alıyor.

Kayıp Rıhtım’ın aktardığı habere göre, yeni rapor, beşinci ve altıncı basamakların emsal bir yolda ilerlemesini önlemek için Disney’in hala üretim öncesi evrede olan Marvel Sinematik Kozmosu projeleri üzerinde yaratıcı bir nezaret sağlayabileceğini tez ediyor. Bu durum, gelecekteki projelerin ertelenmesine yahut büsbütün iptal edilmesine niye olabilir.

Konuyla ilgili şu ana dek resmi bir Disney yahut Marvel kanalı tarafınca rastgele bir açıklama yapılmadı.

ELEŞTİRMENLER VE İZLEYİCİLERDEN TEPKİ

Marvel üretimleri, bilhassa dizi tarafında WandaVision ve sinema tarafında Black Widow ile başlayan dördüncü etapla birlikte biroldukca imal yayınlamaya başladı. Evvelki üç kademeye göre epey daha fazla üretimin izleyicilerle buluşması izleyiciler açısından hoş üzere gözükse de, bilhassa ortaya çıkan işlerin kalitesi bu sonucun gerçek olup olmadığını sorgulattı.

Sinemanın yanı sıra yayın hayatına başlayan Disney Plus ile dizi kesimine de adım atan şirket, bilhassa She-Hulk başta olmak üzere biroldukca imal için tenkitler aldı. tıpkı vakitte CGI tarafında kalitenin yalnızca dizilerde değil, sinemalarda de düşüş yaşandığını eleştirmenler ve izleyiciler söz etti.