‘Çakallarla Dans’ direktörü Murat Şeker’den Şahan Gökbakar’a tenkit: Yerinde olsam kabul etmezdim

Hatiram

New member
Yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği “Çakallarla Dans 6” izleyicilerle buluştu. Sinemanın senaryosuna da imza atan Murat Şeker, sinemanın değerine vurgu yaparak Şahan Gökbakar’ı eleştirdi. Sinemanın ehemmiyetine değinen Şeker, “Şahan’ın yerinde olsaydım kaç para teklif edilirse edilsin bir platformla yapmayı kabul etmezdim” dedi.

‘KAÇ PARA TEKLİF EDİLİRSE EDİLSİN KABUL ETMEZDİM’

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere bakılırsa, son vakit içinderda birtakım tanınan üretimlerin direkt dijital platformlarda yayınlanmaya başladığını hatırlayan Şeker, şu biçimde konuştu:

“Örneğin ‘Recep İvedik’ sineması bir dijital platformda yayınlanacak. Ben Şahan’ın yerinde olsaydım kaç para teklif edilirse edilsin bir platformla yapmayı kabul etmezdim. Lakin bu biçim tarihi anlar, kararlar aslına bakarsan belirleyici oluyor. Yani biz senaryoyu yazarken, şuna dikkat ediyoruz; karakterlerimizi sıkıntı bir durumun içerisine sokuyoruz ve ne yapacaklarını izliyoruz. Bu, beşerler için de bu biçimdedir. Sıkıntı durumlarda insanların aldığı kararlar ve seçimler onların kim olduklarını gösteriyor. Her türlü etik, finansal, siyasi görüşünüzü belirler. her insanın Allah yolunu açık etsin lakin biz halkçı sinema anlayışını belirledik. aslına bakarsan biz de sinema vizyonundan daha sonra sinemalarımızı platformlara sattık, yine satacağız. birlikte gülmek, eğlenmek ve paylaşmanın kıymetine inanıyoruz. Sinema salonlarının gücü, topluma yayacağı güç hayli kıymetli. Platformlar sizi meskende oturmayı öneriyor. Biz bir ortada olmayı öneriyoruz. Seyircilerimizi özledik. Onların da bizi özlediğini biliyoruz. Herkesi sinemalara davet ediyoruz.”

‘ÇAKALLARLA DANS, EN ÇOK İZLENEN BİRİNCİ 5 YERLİ SİNEMADAN BİRİ’

Şeker, ‘Çakallarla Dans’ serisinin yalnızca sinemanın hayranları tarafınca değil sinema dalı tarafınca da heyecanla beklendiğini belirtti. Şeker, “Çünkü bizim kendi seyircimiz var. Vizyona girdiği senelerda her vakit en epeyce izlenen birinci 5 yerli sinemadan biri olmuştur. Bunun getireceği dalganın, vizyona genel olarak yansıyacağını da düşünüyorum” tabirlerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)