Daniel Craig, James Bond’a ‘geri dönmek istemediğini’ deklare etti: Yoluma devam etmem gerekiyor

Hatiram

New member
“Ölmek İçin Vakit Yok” sinemasıyla James Bond rolüne veda eden oyuncu Daniel Craig, kendi canlandırdığı 007’nin niye ölmesi gerektiğini deklare etti. Los Angeles Times’a karakteri oynadığı vakit içinde ilgili konuşan Craig, “İki niçini var; biri kendim, başkası de seri için. Rolü birinci aldığımda seri benimle bir arada sıfırlanmış ve bir daha başlamıştı. Ben de ‘Pekala, tekrar sıfırlamanız gerekiyor’ dedim. bu biçimde haydi karakterimi öldürelim ve öbür bir Bond ve diğer bir öykü bulalım. 23, 25 ya da 30 yaşında biriyle başlayın” sözlerini kullandı.

Kayıp Rıhtım’ın Entertainment Weekly’den aktardığına göre, Craig, öteki niçinini de, “Diğer niye de kendi yoluma devam edebilmem içindi. Artık geri dönmek istemiyorum. Bana rolü tekrar almam üzere bir teklifle gelirlerse kendimi epey şanslı sayarım. Ancak gerçek şu ki, bundan daha sonra farklı bir yolda devam etmem gerekiyor. Karakterimin sinemada yaptığı fedakarlık aşk içindi ve bundan daha büyük bir fedakarlık olamaz. Bu yüzden bitirmek düzgün bir şey üzere görünüyordu” diyerek deklare etti.

15 yıl boyunca beş sinemada James Bond’u oynayan Craig, Cary Joji Fukunaga’nın yönettiği 2021 sinemasında son rolünü canlandırdı.