Erkan Petekkaya’dan Acun Ilıcalı’ya şok kelamlar: Kanalında olmaktan utanıyorum!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
TV8‘de yayınlanan Number1 Görüntü Müzik Ödülleri’nde Kerimcan Durmaz‘a ödül verilmesi daha sonrası TV8’in sahibi ‘ya reaksiyon gösteren Erkan Petekkaya, “Kanalınızda olmaktan utanıyorum” dedi. TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde ‘Sadi’ karakterini oynayan ünlü oyuncu, paylaşımını kısa müddette sildi.

ERKAN PETEKKAYA ACUN ILICALI’YA NE DEDİ?

‘Peşimde’ müziğiyle gecede ‘En Güzel Çıkış’ ve ‘En Yeterli Klip’ mükafatlarını alan Kerimcan Durmaz’a reaksiyon gösteren Erkan Petekkaya, müzikçinin uçaktaki uygunsuz manzaralarını hatırlatarak “Helal olsun sizler utanmaz iflah olmaz berbat kişilerdiniz. Ayrıyeten her insanın tercihi kendine Acun Beyefendi yuh size ahlak mahrumu. Utanıyorum senin kanalında olduğum için. Acun Efendi yuh!” tabirlerini kullandı.

Acun Ilıcalı’ya yönelik paylaşımını sonrasındasında silen Erkan Petekkaya’nın akabinde Kırmızı Oda dizisiyle ilgili bir gönderi yayınlaması dikkat çekti. Başarılı oyuncu, “Bu da benim yanıtımdır tüm olanlara. Ve montajda bize katlanan bilinmeyen kahramanlar. Sarhoş yazıyorlar. Yahu yuh. Ayıp hayli ayıp. Ne sarhoşu. Çok ayıp. İzlediğinizi bir sarhoş mu yaptı? Yuh ayıp fazlaca ayıp. Bence sizin başınız allak bullak” dedi.

ERKAN PETEKKAYA’NIN HAYAT KISSASI

11 Aralık 1970 tarihinde Elazığ’da dünyaya geldi.

Erkan Petekkaya aslen Diyarbakırlıdır. Çocukluğunu İstanbul Asya Yakası’nda çeşitli semtlerde geçirdi. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, Bostancı Ortaokulu’nda ve Fenerbahçe Lisesi’nde okudu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.

Erkan Petekkaya, 1993 yılında Devlet Tiyatroları’nda takımlı oyuncu oldu. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki mesleğine, 1998 yılında Hoş Günler dizisiyle devam etti. 1999 yılında Aynalı Tahir isimli dizisinde rol alarak geniş kitlelerce tanındı.

Dram cinsindeki projelerde rol alarak tanınan Erkan Petekkaya, Serseri isimli televizyon dizisiyle birinci sefer romantik güldürü tipinde uzunluk gösterdi.

2010-2012 yılları içinde Kanal D’de yayınlanan O denli Bir Geçer Vakit ki isimli dizide Ali Kaptan isimli karakteriyle beğeni topladı.

2012-2014 senelerında ekranlara gelen Dila Hanım dizisinde İstek Beyefendi karakteriyle başrolde yer aldı.

2020-2021 senelerında TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Delikanlı Sadi karakterini canlandırdı. Erkan Petekkaya’nın rolünü sevilince tıpkı karakterle birebir imal şirketinin TV8’deki öbür dizisi Doğduğun Konut Kaderindir’e konuk olarak katıldı.

Erkan Petekkaya, Didem Petekkaya, Cem Cano Petekkaya

ÖZEL ÖMRÜ

1970 doğumlu olan Erkan Petekkaya, 2021 yılı prestijiyle 51 yaşındadır.

2003 yılında Didem Petekkaya ile evlendi. ‘Cem Cano’ (d.2004) isminde erkek çocuk babasıdır.

2012 yılında satın aldığı lüks yata ‘Cano’ ismini verdi.

Beşiktaş taraftarıdır.

Erkan Petekkaya 1.89 metre uzunluğunda, 78 kilo ve yay burcudur.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @erkanpetekkaya, Twitter’da @_erkanpetekkaya, Facebook’ta @PetekkayaErkan kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

ERKAN PETEKKAYA DİZİLERİ

1998 – Hoş Günler (Talat)
1998 – Aynalı Tahir (Kadir)
2001 – Aşkına Eşkiya (Sadocan)
2003 – Bedel
2003 – Taştan Kalp (İsmail) Televizyon sineması
2003 – Japonyalı Gelin (Ömer )Televizyon sineması
2003 – Serseri (Bülent)
2005 – Beyaz Gelincik (Ömer Aslanbaş)
2005 – Köpek (Yılmaz)
2007 – Sessiz Fırtına (Yiğit Sancaktar)
2008 – Sonbahar (Galip Türker)
2009 – Bahar Kısımları (Balıkçı)
2009 – bayanın Çiftliği (Milletvekili)
2010 – Hanımeli Sokağı (Osman)
2010-2012 – O denli Bir Geçer Vakit ki (Ali Akarsu)
2012-2014 – Dila Hanım (Rıza Bey)
2013 – Benim Hala Umudum Var (Erkan)
2014-2017 – Paramparça (Cihan Gürpınar)
2017 – Kayıt Dışı (Ali Kemal Ateş)
2019 – Vurgun (Kemal Vardar)
2020 – Gel Dese Aşk (Murat)
2021 – Kırmızı Oda (Delikanlı Sadi)
2021 – Doğduğun Mesken Kaderindir (Delikanlı Sadi) (Konuk Oyuncu)

ERKAN PETEKKAYA SİNEMALARI

2009 – Gecenin Kanatları (Cemal)
2015 – Yeni Dünya (Mehmet Ali)
2016 – Kolpaçino 3. Devre (Başkan)
2017 – Ayla (İskenderun Binbaşı)
2018 – Meczuplar (Vlad Tepeş)
2019 – Kapan (Süleyman)

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

1993 – Mitos Hoşu
1993 – Sokak Kedisi Marilu
1994 – Kaygı
1996 – Kanlı Düğün