Erman Toroğlu’nun Futbolcuyken Hakem Olmaya Karar Verdiği Fenerbahçe Maçında Yaşadıklarına İnanamayacaksınız!

Mercedesx

New member
Eski hakem Erman Toroğlu’nun YouTube’da yayın yapan SportBox kanalına anlattığı anılar toplumsal medyada oldukcaça konuşuldu. Hakemlik yapmadan evvel futbolcu olan Erman Toroğlu, Fenerbahçe ile oynanan kupa maçında nasıl kırmızı kart gördüğünü anlattı. Erman Toroğlu’nun hakemliğe geçmesine vesile olan olayın detaylarına bir arada bakalım.

Kaynak: SportBox

Erman Toroğlu, Ankaragücü’nde oynarken Fenerbahçe’yi 8 şahısla yendikleri maçın akabinde hakem olmaya karar verdiği anısını anlattı.

Erman Toroğlu: “Fenerbahçe’yi 1-0 yeniyorduk. Fenerbahçe’de Yılmaz diye bir futbolcu vardı, rövaşata ile gol attı. Yerden kalkarken sevinirsin değil mi? ‘Bu golü hepinizin karısına, kızına geçirdim o. çocukları’ dedi.”

Hakem Muzaffer Sarvan, Yılmaz ve ben yakındık. Hakeme, ‘Atmayacak mısın bunu?’ dedim. ‘Sus, oyunu çomaklama seni atarım’ dedi. Oyun başladı, bizim ceza alanının 2 metre dışı, topu indirsin diye bekledim, bir daldım alttan… Top, ben, bu üçümüz de kalktık havaya.”

“Fenerli Yılmaz, o süratle ve hırsla bir kalktı ayağımı kırmak için 3 kez bastı. Tekmeliğimi kırdı, ayağımı kıramadı lakin ayağım haşat oldu. Lütfetti, onu attı oyundan. daha sonra Fenerliler geldiler, ‘Erman’ı da atmazsan, bu maçı güç bitirirsin’ dediler, beni de attı.”

“Arkadan bir futbolcuyu daha attı, onu nasıl attı bilmiyorum. Geriden bizim kaptanımız geldi, hakeme ‘Allah belanı versin, en âlâ iki adamımı attın’ dedi. Hakem onu da attı. Sekiz kişi kaldık. daha sonrasında bir hengame başladı alanda, vuran vurana.”

“Halit Kıvanç, TRT Radyo’da ‘Öyle olaylar var ki, maçın devam edeceğini sanmıyorum. Devam ederse anlatacağım’ demiş ve müziğe geçmişler. Maç tekrar başladı, dakika 90, bir uzun top, 3 kişi eksiğiz, attık ve 8 bireyle kazandık.”

“O maçtan daha sonra gazetelerde beyanatım var, ‘İnşallah futbolculuktan daha sonra hakem olup bu sistemi değiştireceğim’ dedim lakin hala değiştiremedim, değişeceği de olmaz.”

Erman Toroğlu’nun anılarını buradan izleyebilirsiniz
👇