Erzurum Valisi Memiş’in 15 Temmuz bildirisi: İnşallah bundan daha sonra olmaz

Cekikgoz

Global Mod
Global Mod
Erzurum’da, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü” aktiflikleri kapsamında tarihi İkili Minareli Medrese’de fotoğraf standı açıldı.

Yakutiye ilçesindeki tarihi medresede, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı Erzurum Vilayet Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve birtakım kurumların takviyeleriyle açılan “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi”nde, darbe teşebbüsü gecesinde Türkiye genelinde ve Erzurum’da yaşanan olaylara ait fotoğraflar sergilendi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen, Jandarma Bölge Kumandanı Tuğgeneral Semih Okyar, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Ali Gemalmaz, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz’ın kurdele keserek açılışını yaptığı stantta, protokol üyeleri sonrasındasında stanttaki fotoğrafları inceledi.

Vali Memiş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada 15 Temmuz’da hayatını yitirenleri anarken şu sözleri kullandı:

“İnşallah bundan daha sonra bu çeşit kalkışmalar olmaz. Olursa da her vakit olduğu üzere bu ulu millet Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve anayasal sistemin yanında olduğunu gösterecektir ve bunu da esasen ispat etti. Biz devlet olarak milletimize borçluyuz. Vali olarak eşkıyaya ve hata işleyenlere karşı devleti korumak benim misyonum. Onun için devlet bana polis ve jandarma üzere birtakım güvenlik kuvvetleri vermiş lakin sivil vatandaşımız da ihanet içerisinde olanlara karşı kendini tankın altına atabiliyor. O yüzden bu 251 kahraman şehidimize Allah bizleri mahcup etmesin, biz onlara borçluyuz.”