‘Huysuz Virjin’ sinemasının çekimleri yakında başlıyor

Hatiram

New member
Hazırlıkları yaklaşık üç yıldır devam eden “Huysuz Virjin” sinemasının çekimleri yakında başlayacak. Biyografi çeşidindeki sinema, ‘Huysuz Virjin’ karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu’nun ömrünü anlatacak.

Senaryosunu Sema Kaygusuz, Yıldız Bayazıt, Sıla Bayazıt, Esen Bayazıt ve Gülay Batur’un yazdığı sinemanın baş danışmanlığını ise Armağan Çağlayan yapıyor.

Filmin geliştirme ve içerik oluşturma süreçleri, “Müslüm” ve “Bergen” sinemalarının yaratıcı takımı tarafınca yürütüldü. Projenin araştırma sürecini ise gazeteci-yazar Gülşen İşeri ile senaryo takımı ve Erdinç Ulutaş üstlendi.

Yapımcılığını Alim Üretim’in, ortak yapımcılığını ise Amorf Sinema’nın yaptığı sinemanın 2023 yılında vizyona girmesi planlanıyor. Sinemanın direktörü ve oyuncuları çabucak hemen açıklanmadı.

MİNYON VİRJİN’DEN HUYSUZ VİRJİN’E

17 Temmuz 2020’de, 88 yaşındayken yaşama veda eden Seyfi Dursunoğlu, ‘Huysuz Virjin’ isminin ortaya çıkış kıssasını şu biçimde anlatmıştı:

“‘Virjin’ ismini ünlü kantocu ‘Minyon Virjin’den aldım. Ramazan cümbüşünü yönetirken bana ‘Ay ne huysuzsun hiç bir şey beğenmiyorsun’ diyorlardı. Çalıştığım arkadaşlar ‘Virjin’in başına ‘Huysuz’ koy’ dediler, bu biçimdece Huysuz Virjin oldum.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)