İngiltere’deki sıhhat sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl daha sonrasına veriliyor

Erdek

New member
İngiltere, sıhhat sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sıhhat sistemi adeta çöktü. 16 yaşındaki bir üroloji hastasının tedavisine 3 yıl daha sonra başlanacak. İşte tüm ayrıntılar…

İngiltere’deki sıhhat sisteminde yaşanan skandalların gerisi arkası kesilmiyor. Telford Hastanesi’nin üroloji kliniğinde randevu bekleyen 16 yaşındaki hastaya, 25 Haziran 2025 tarihine randevu verildi.

İngiliz gazetesi Express & Star’ın haberine nazaran; özel hastaneye gidecek parası olmayan bir baba, çocuğunun ürolojik rahatsızlığı niçiniyle NHS sisteminden randevu almak için başvura bulundu. Fakat beklediğinden daha ileri bir tarihe randevu verilince neye uğradığını şaşırdı.

İngilteredeki sıhhat sistemi isyan ettirdi

RANDEVU 951 GÜN daha sonraYA VERİLDİ

Randevu sisteminden aldığı karşılığın karşısında kısa müddetliğine şoke olan baba hislerini anlatırken şu sözleri kullandı:

“yaşamı tehlikede değil ancak hassas bir sorun ve çocuk 16 yaşında. NHS’nin bekleme listesi olduğunu biliyorduk. Birkaç ay süreceğini iddia ediyorduk lakin 951 gün daha sonra sıra geleceğini söyleyince -iki buçuk yıldan fazla- inanamadım.”

İngiltere bir sıhhat sistemi krizi daha

“HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

Başta kusur olduğunu düşündüğünü söyleyen baba, konuşmasını şöyle noktaladı:

“2023’ü mü kastediyorsunuz?’ diye soracaktım. hiç bir şey değişmezse oğlum 18 yaşına kadar bu problemle devam etmek zorunda.”